Субота, 25 Травня, 2024

Samsung розробила технологію, яка робить SSD безсмертними

Інженери Samsung подолали один із головних страхів щодо твердотільних накопичувачів SSD. Хоча уже сьогодні для більшості користувачів ці диски застаріють морально раніше, ніж зламаються, люди все ще відмовляються від купівлі через страх зношування флеш-пам’яті. Південнокорейський виробник створив три технології, які, згідно з офіційним прес-релізом, уперше в індустрії дозволяють випускати SSD, які ніколи не «вмруть».

Диски SSD працюють у сотні разів швидше за механічні жорсткі диски, значно прискорюючи будь-який комп’ютер чи ноутбук. Швидку роботу забезпечує флеш-пам’ять – така ж, як у смартфоні, на USB-флешці, карті microSD. Її особливість – кінцевий ресурс для операцій запису. Для популярної сьогодні пам’яті TLC кількість записів складає близько 1500 операцій. Її наступниця QLC матиме ресурс у 500 циклів. Дивлячись на ці невеликі цифри, користувачі вважають, що їхній SSD швидко вичерпає свій ресурс. Насправді диск SSD швидше вийде з ладу з іншої причини або просто стане морально застарілим.

У Samsung випустили SSD PM1733 та PM1735, у яких ресурс флеш-пам’яті вже майже неважливий, навіть попри те, що в них використовується QLC-пам’ять. По-перше, обсяг цих дисків складає 30 ТБ – на них можна записати до 900 ТБ до вичерпання ресурсу комірок флеш. По-друге, компанія задіяла три програмні технології, які вберігають від збою окремих чипів NAND-флеш, адже в цих дисках використовується 512 мікросхем пам’яті в стеках по 100 шарів на чип.

Перша технологія називається fail-in-place (FIP), і саме вона гарантує працездатність накопичувача при відмові якоїсь мікросхеми флеш. Якщо контролер диску помічає, що один з півтисячі чипів збоїть, він його вимикає, і диск продовжує працювати. Раніше при збої флеш-чипа контролер переводив SSD у заблокований режим, і диск годився лише на смітник. Технологія Samsung FIP переміщує дані зі збійної мікросхеми на працездатну та відповідним чином модифікує доступний простір.

Друга технологія Samsung SSD virtualization дозволяє віртуально розділити один SSD на 64 віртуальних для багатьох користувачів. Це рішення для компаній, адже самі диски PM1733 та PM1735 є корпоративними.

Остання технологія V-NAND machine learning намагається точно визначати характеристики кожної комірки флеш-пам’яті. Для цього залучаються технології великих даних, і вони показують збійні місця. Прошивка SSD намагається оминати проблемні комірки для утримання високих швидкостей роботи накопичувача.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися