Середа, 29 Травня, 2024

Штучний інтелект Copilot запускається кнопкою з 1980-х років

У січні Microsoft вперше за 30 років додала нову апаратну кнопку на клавіатури комп’ютерів Windows PC. Це клавіша Copilot, яка призначена для запуску однойменного генеративного помічника зі штучним інтелектом від Microsoft. Ця кнопка уже є на клавіатурах деяких випущених у 2024 році ноутбуках. Але, як, кажуть, усе нове – це добре забуте старе і кнопка Copilot чудово це ілюструє. Адже Copilot запускається кнопкою, яка існувала на клавіатурах комп’ютерів у 1980-х роках.

Журналісти видання Tom’s Hardware скористалися додатком Autohotkey, який може показувати коди натиснутих клавіш. Натискання інтегрованої в комп’ютер кнопки Copilot подібне до одночасного натискання лівої клавіші Shift + клавіші Windows + кнопки F23.

Експерти додатково поцікавилися у Dell, чи вірні отримані результати. Виявилося, що це призначення клавіш є стандартним для клавіші Copilot і виконується за вказівкою Microsoft.

Вам може бути дивно бачити в цьому рядку клавіш F23. Адже в більшості клавіатур можна спостерігати лише кнопки до F12. Наявність комп’ютерної клавіатури з функціональним рядком або рядками, які переводять вас від F1 аж до F23, сьогодні є досить рідкісним явищем.

Незвична кнопка F23

Проте ситуація була іншою в 1980-х роках, коли стандартом був комп’ютер IBM PC. Цей ПК міг комплектуватися клавіатурою «Модель F», яка дебютувала в 1981 році і використовувала пружинні перемикачі на ємнісній друкованій платі, і «Модель M», яка була випущена в 1985 році і використовувала пружинні перемикачі на мембранному листі.

Обидві клавіатури пропонували розкладку зі 122 клавішами. Ці розкладки включали не один (F1-F12), а два ряди функціональних клавіш (F1-F24).

Наявність 122 клавіш була корисною для клавіатур, підключених до бізнес-терміналів IBM. Розкладка клавіатури навіть містила банк клавіш ліворуч від основного алфа-блоку клавіш для ще більшої кількості форм введення.

122-клавішна розкладка клавіатури з F23 продовжує жити. Крім людей, які все ще користуються старими клавіатурами моделей F і M, компанії Model F Labs і Unicomp наразі продають сучасні пружинні клавіатури з вбудованими кнопками F23.

Ще одна причина, чому сучасний користувач ПК з Windows може мати доступ до клавіші F23, полягає в тому, що він використовує панель макросів.

Але навіть з урахуванням цих способів використання клавіша F23 залишається рідкою. Це допомагає пояснити, чому Microsoft використовує цю клавішу для запуску Copilot. Користувачі навряд чи запрограмують F23 на інші функції. Ймовірно, таке рішення використати кнопку F23 вимагало менше роботи, ніж створення клавіші з абсолютно новим скан-кодом.

Кнопку Copilot можна перепрограмувати

Відкриття Tom’s Hardware показує, що ключ Copilot насправді можна перепрограмувати на іншу функцію, навіть якщо OEM-виробники не дають користувачам можливість зробити це з коробки.

З одного боку, генеративний штучний інтелект, незважаючи на весь його ажіотаж і потенціал, все ще є технологією, що розвивається. Багато хто не потребує або не хоче отримати доступ до будь-якого чат-бота. Тим, хто не використовує свою систему з обліковим записом Microsoft, ця кнопка також не буде корисна, оскільки для запуску Copilot потрібно увійти в обліковий запис Microsoft.

Крім того, існують інші прості способи запуску Copilot на комп’ютері, на якому завантажено програму, як-от подвійне клацання піктограми або натискання Windows + C, які роблять спеціальну апаратну кнопку непотрібною.

Видання Ars Technica запитало у Microsoft, чому кнопка Copilot не виконує саме Windows + C, але компанія відмовилася від коментарів. Раніше Windows + C запускала інші програми, зокрема Cortana, тож, можливо, Microsoft хотіла уникнути колізії на комп’ютерах, які використовують образи Windows без Copilot.

Усе це зробило кнопку Copilot скоріше способом змусити прийняти чат-бота Microsoft, ніж способом покращити клавіатури Windows. Microsoft також зробила кнопку Copilot обов’язковою для сертифікації комп’ютера зі штучним інтелектом. Корпорація Майкрософт планує з часом зробити кнопки Copilot обов’язковими для комп’ютерів з Windows 11.

Щоб перепризначити кнопку Copilot скористатеся тією ж програмою AutoHotKey v2. У ній необхідно буде створити скрипт з наступним вмістом:

#Requires AutoHotkey >=2.0

#SingleInstance force

+#f23:: Run https://www.techtoday.in.ua.com

Після :: ви повинні розмістити свою дію. Не додавайте розрив рядка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися