Субота, 15 Червня, 2024

Tide затіває космічне прання – NASA хоче змусити астронавтів прати білизну на орбіті

Сьогодні космонавти не переймаються такою дрібницею як прання власної білизни. Брудні речі вони просто викидають за борт і ті згоряють в атмосфері. Однак у Tide розробили космічний пральний засіб і NASA допоможе космонавтам його перевірити на МКС.

У Tide запланували кілька експериментів, до яких входить перевірка спеціального миючого засобу, салфеток Tide To Go Wipes та олівців Tide To Go Pens. Procter & Gamble, материнська компанія Tide, також розробляє прально-сушильну машину, яка зможе працювати на Місяці та Марсі. Вона повинна використовувати мінімальну кількість порошку та води.

Сьогодні кожен астронавт на МКС використовує близько 70 кг одягу, який викидають. Це кілька тонн одягу на рік. Ця цифра може потроїтися для астронавтів, які полетять на Марс.

Розроблений хіміками Tide миючий засіб прибирає неприємний запах, очищує речі та видаляє плями на предметах, які можна мити. Він розрахований на використання при польотах у дальньому космосі та в системах із замкненим водопостачанням.

Космонавти в рамках місії Mission PGTide повинні будуть перевірити стабільність миючого засобу в умовах мікрогравітації та радіаційного опромінення.

Одна з головних задач, яку бачать перед собою у Tide – очищення спортивного одягу космонавтів. Останні обов’язково проводять по дві години в фізичних тренуваннях, щоб боротися із ефектами зменшення м’язів та кісток внаслідок мікрогравітації.

Спортивний одяг космонавтів – футболки, шорти, носки, – так швидко стає брудним, що вони змушені міняти по дві пари щотижня. Таку інформацію надав бувший астронавт NASA Леланд Мелвін.

«Після цього вони вважаються токсичними, – каже він. – Вони наче мають власне життя. Вони таку жорсткі від поту».

Раніше у NASA цікавилися одягом з антимікробними властивостями. Такий одяг можна було б носити довше. Однак він все одно не вирішує проблему чистої білизни в довгострокових місіях.

Першим етапом космічного прання стане відправка взимку поточного року миючого засобу. Після цього за ним спостерігатимуть протягом шести місяців. Весною наступного року на МКС доставлять салфетки та олівці для перевірки їхньої ефективності космонавтами.

За матеріалами: DailyMail

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися