Носима електроніка зможе вберегти пари від сварок

Алгоритми машинного навчання попереджуватимуть партнерів про те, що через п’ять хвилин вони почнуть сваритися.

Гаджети допомагатимуть партнерам зберігати свої стосунки. Подібне стало можливим завдяки роботі вчених з Університету Південної Каліфорнії. Вони працюють над носимою електронікою, яка передбачає конфлікти в сімейних парах.

Носима електроніка зможе вберегти пари від конфліктів

Ідея подібного проекту в тому, що смартфон збирає інформацію з датчиків та аналізує її, а потім сповіщає про можливий конфлікт і його рішення. Учені вже тестують проект у лабораторних умовах, окрім цього, вони опитують добровольців. Учасники тестування відповідали на питання й анонімно розповідали про свої проблеми.

Датчики визначають температуру тіла, пульс і обсяг потовиділення. Носимі пристрої також записували розмови учасників, визначали зміст і кількість діалогів. На основі цих даних штучний інтелект міг розпізнати конфліктну ситуацію з ймовірністю 86%.

«Ми збираємо біологічні сигнали із сенсорів – це джерело інформації, яку людина не може помітити неозброєним оком», – розповідає співавтор дослідження Теодора Часпарі.

«Ми довго співпрацювали з проектами з психології і питань сім’ї, – розповідає керівник проекту Адела Тіммонс. – Ми аналізували інформацію і підключили штучний інтелект, щоб подивитися, чи можна визначати конфлікти й імовірність їхнього виникнення».

Навчившись точно визначати ймовірність сварки, розробники ставлять перед собою наступну мету – використати алгоритми машинного навчання, щоб попереджувати партнерів про те, що через п’ять хвилин вони почнуть сваритися. Науковці також хочуть створити моделі поведінки пар, оскільки кожна свариться по-своєму.

Носима електроніка найближчими роками може стати популярнішою за смартфони. Про це розповіли аналітики Ericsson ConsumerLab у своєму звіті щодо ринку носимих технологій. За підрахунками експертів телекомунікаційної галузі, кількість власників носимих пристроїв серед користувачів смартфонів збільшилася за останній рік у два рази. Найбільший інтерес становлять не стільки пристрої для моніторингу стану здоров’я, скільки девайси з функціями забезпечення особистої безпеки, такими як тривожні кнопки і персональні локатори. У топ-5 найбільш затребуваних пристроїв увійшли: носима кнопка тривожної сигналізації (32%), «розумні» годинники (28%), персональний трекер (27%), персональний ідентифікатор (25%) і очисник води (24%). Користувачі чекають буму ринку носимих пристроїв протягом наступних п’яти років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я