Неділя, 19 Травня, 2024

Віртуальні гектари в комп’ютерних іграх продають за реальні мільйони

Поки в Україні точаться баталії щодо продажу гектарів реальної землі, у інвестори та гравці вкладають мільйони доларів у віртуальну землю. Ці гектари, за які виплачені реальні гроші, існують лише усередині відеоігор. У рольовій грі Mirandus деякі території продали з цінником із сімома нулями. Продаж відбувається модним нині способом – по NFT.

Так само як реальна земля приваблює пенсійні фонди та сімейні офіси, цифрова нерухомість приваблює інвесторів та гравців, каже співзасновник інвестиційного фонду Polyient Games Крейг Руссо.

Продаж віртуальних активів сьогодні набирає оберти і оборудки в цій сфері проходять на десятки мільйонів доларів. Наприклад, колаж із 5000 фотографій нещодавно на аукціоні Christie’s продали за $69.3 млн. Раніше 10-секундний ролик цього ж автора отримав нового власника за $6,6 мільйонів.

Багато хто поки що не розуміє навіщо купувати право власності на фотографії, відеоролики чи віртуальну нерухомість. Адже подивитися картинку чи відео можна безкоштовно. Однак це юридичний прецедент і формально власник цифрового активу може прохати роялті за доступ до нього.

Ринок віртуальної нерухомості почав розвиватися на тлі збільшення популярності комп’ютерних ігор та криптовалют. Для багатьох ігри та NFT є потенціалом на багатомільйонне зростання.

Гравці вже роками витрачають великі гроші на різне віртуальне обладнання, таке як зброю, обладунки, прокачування характеристик персонажа тощо. Це один з ключових елементів заробітку для низки ігор, включаючи Fortnite, Minecraft, World of Warcraft.

Ігри з підтримкою NFT дозволяють продавати ці віртуальні об’єкти за криптовалюту, яку потім можна конвертувати в реальні фіатні гроші.

Наприклад, інвестор купує шматок віртуальної площі в грі, і коли вона стає популярною — затребуваність цього місця може зрости. Лендлорди можуть потім здавати в оренду свої ділянки іншим гравцям для виконання місій та ігрових задач.

Минулого місяця група інвесторів заплатила $1,6 млн за “Цитадель зірок” — велике королівство у ще не опублікованій рольовій грі Mirandus. Про це повідомив Ерік Шрірмаєр, який є виконавчим директором компанії Gala Games, котра створює Mirandus.

Фонд Polyient Games також інвестував $800 000 у земельну ділянку в Mirandus. Організація планує організувати платний прохід своєю територією. Також вони планують розділити свою ділянку та продати її іншим бажаючим.

До цього інша група інвесторів придбала дев’ять сусідніх ділянок нерухомості в грі Axie Infinity.

Ігри з підтримкою NFT докорінно відрізняються від простої купівлі ігрових предметів. Останні сьогодні є мільярдним ринком.

Завдяки NFT віртуальні персонажі дійсно володіють своїми цифровими активами.

“Для багатьох людей уже неважливо, який у вас годинник, який маєте автомобіль, яке взуття носите – ми не можемо навіть вийти на вулицю, – каже співзасновник компанії Sky Mavis Джефрі Зірлін. Його фірма створила гру Axie Infinity. – Що стає більш важливим — це ваші цифрові предмети та особистість”.

У іншому віртуальному світі The Sandbox минулого місяця продали землі двом інвесторам на загальну суму $2,8 млн. Це збільшило загальну оцінку вартості нерухомості в цій грі до $37 млн. Покупцям доступні ділянки п’яти розмірів, найменша з яких має 9216 квадратних метрів або приблизно 2 акри і 128 метрів у висоту.

Особливість The Sandbox в тому, що кожна ділянка — це окрема міні-гра. Пересуваючись між ділянками гравці переходять з однієї гри в іншу. Ранній реліз The Sandbox очікується у квітні.

“Перші власники землі та ігри у The Sandbox є потенційно тими, що мають найбільші ділянки землі та найвищі шанси ранньої монетизації”, – розповів виконавчий директор компанії Себастієн Борге.

Низка аналітиків каже, що довготривала привабливість ігор з підтримкою NFT вимагає залучення звичайних користувачів, які не цікавляться глибоко криптовалютами або NFT.

Деякі віртуальні ділянки нерухомості вже перепродують на вторинному ринку. YouTube-блогер Валентин Негрон, який знімає відео на тему криптовалют, розповів, що заплатив дві монети ethereum за ділянку у Mirandus. На той момент це було приблизно $1 000.

Схожу ділянку на вторинному ринку на NFT-біржі OpenSea продають за приблизно три ethereum або $6 000.

Шрієрмаєр з компанії Gala Games розповів, що два гравці уже купують собі на Філіппінах реальні будинки. Гроші на них вони заробили за допомогою перепродажу віртуальної землі.

“Я бачу дійсно цікаву можливість значущого заробітку для людей по всьому світу за допомогою ігрового ринку”, – каже Шрієрмаєр.

За матеріалами: Wall Street Journal

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися