Середа, 29 Травня, 2024

Військові США можуть отримати точні координати майже кожної автівки в Україні

Сучасні автомобілі постійно доповідають на сервери виробника про себе. Завдяки цьому військові США можуть отримати точні координати 15 млрд автомобілів на планеті, включаючи Україну. Такі дані їм планує постачати компанія The Ulysses Group, яка розробила потужну шпигунську технологію.

Положення відстежується в реальному часі для будь-якої обраної автівки в майже будь-якій країні на планеті. Для цього використовуються дані, що передають самі автомобілі.

«Ulysses може надавати клієнтам функцію віддаленої геолокації автомобілів майже в реальному часі в майже будь-якій країні світу, за виключенням Північної Кореї та Куби, – розповідається в матеріалах The Ulysses Group. – Зараз ми маємо доступ до понад 15 млрд автомобілів щомісяця».

Видання Motherboard дізналося, що військові США ще не стали клієнтами цієї технології. Однак масштаб охоплення робить цю технологію цікавою також для страховиків, державних агенцій, фінансового сектору та інших структур.

Автомобілі сьогодні нашпиговані електронікою і мають вихід в інтернет. Їхні різноманітні сенсори регулярно надсилають інформаційні повідомлення виробникам та дилерам щодо статусу своїх компонентів та режиму роботи, поточного місцеперебування.

Ці дані продають агрегаторам, які перепаковують інформацію та створюють власні продукти на її основі.

«Серед тисяч точок даних інформація про локацію передається постійно і в майже реальному часі поки автомобіль працює», – йдеться в документах Ulysses.

В Ulysses вважають, що доступ військових до геолокації майже всіх автомобілів у світі може суттєво вплинути на проведення військових операцій.

«Ми віримо, що цей один атрибут значним чином поліпшить військову розвідку та оперативні можливості, знизить вартість та ризики розвідувально-шпигунських активів, які нині використовуються для пошуку та отримання мобільних цілей», – йдеться в документі.

В документі наведена карта, яка показує розміщення автомобілів в Росії, Україні, Туреччині. Зображення має підпис: неважливо, чи потрібно знайти геолокацію одного автомобіля, чи 25 млн, як показано тут.

Компанія Ulysses – це невеликий підрядник, офіс якого розміщується в місті Чарльстон в Південній Кароліні. Вона також пропонує клієнтам перехоплення мобільного зв’язку та його блокування, приховане відеоспостереження, тренування військових. Ulysses спрацювала зі спецпідрозділом Special Operations Command (SOCOM), який займався контртероризмом та спецрозвідкою.

На запит Motherboard президент The Ulysses Group Ендрю Льюіс повідомив, що «будь-який проприєтарний промо-матеріал є демонстраційним та створений на основі публічно доступної інформації про телематичне обладнання».

Залишається питанням як саме Ulysses отримує дані. Це можуть бути прямі поставки від автовиробників або від агрегаторів. Це також можуть бути розробники компонентів та систем автомобіля.

«Виробники першими матимуть дані тому, що вони зробили автомобіль і мають доступ до телематики, – каже засновник організації Privacy4Cars Андреа Аміко. Її компанія продає інструменти для дилерів, щоб видаляти дані з автомобілів. – Але компанія, яка розробляє карту, також буде мати доступ до інформації. Компанія, яка надає мультимедійну систему також може мати доступ, компанія яка надає дані про трафік теж може мати доступ, компанія що надає інформацію про паркування може мати доступ. Ось уже п’ять компаній, які отримують вашу геолокацію».

Це не вигадка експерта. Спікер відділу BMW Product & Technology Олег Сатановські розповів Motherboard, що BMW відправляє дорожні знаки, попередження про трафік в ізраїльську компанію-агрегатор Otonomo. Вона співпрацює з 16 автовиробниками і має базу даних по 40 млн автомобілях, збираючи 4,3 млрд точок даних щодня. В її базі даних 12 млн автомобілів BMW Group.

Директор Mercedes назвав сучасні автомобілі «смартфонами» на колесах – настільки вони схожі на наші мобільники. Проте якщо в телефонах баталії за приватність точаться вже давно і операційні системи пропонують різні обмеження для додатків, то в автомобілях це ще не відбувається.

«У світі щороку виробляється близько 100 000 000 автомобілів і все більша частина з них під’єднана до виробника. Стає очевидно, що телематика зробить революцію в розвідці та створить нові області для вивчення. До 2025 року всі 100% нових автомобілів будуть під’єднані на якомусь рівні. Кожна передаватиме понад 25 ГБ даних на годину», – йдеться в документі Ulysses.

За матеріалами: Vice

2 КОМЕНТАРІ

  1. Для кого ця стаття?
    Яка частка авто в Україні обладнана GPS ?
    Якщо авто й відстежують, то в таких масштабах хіба на основі супутникових знімків.
    Ну і про 25 ГБ за годину це дебілізм повний.
    Це відео в якості blue Ray.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися