Четвер, 30 Травня, 2024

Вона вбудувала в руку ключі від авто, а він – вібратор у свій орган: найбільш дивні техномодифікації людей

Нещодавно ЗМІ облетіли новини про 30-річного лондонця, якому набридло забувати свою картку знижок магазинів Tesco. Тому за майже 200 євро він витатуював цю картку на своєму зап’ястку. Але якщо вам це здається дивним – ознайомтеся з іншими техномодифікаціями людей, щоб здивуватися ще більше.

Капітан Кіборг

Одним із перших біохакерів був професор Кевін Ворвік – інженер і віце-канцлер Університету Ковентрі, якого тепер ласкаво називають «капітан Кіборг».

У 1998 році професору Уорвіку в руку імплантували чип RFID (радіочастотна ідентифікація), який дозволяв йому відкривати двері та вмикати світло помахом руки.

«Це, по суті, та сама технологія, що використовується в безконтактних платіжних картках, за винятком того, що вона упакована в невелику трубку розміром приблизно з рисове зернятко, — згадував професор Уорвік у 2016 році. – Ще в 1998 році мій RFID мав майже дюйм завдовжки – з тих пір технологія явно зрушила з місця».

Професору Ворвіку допомагав його лікар загальної практики, який зробив дірку в його руці, а потім переконався, що імплантат залишився на місці та не відбулося інфікування. Багато сучасних біохакерів обходяться без такої допомоги експертів.

«Більшість біохакерів сьогодні не мають такої розкоші, а натомість самі проводять операції, навчаючись по ходу базовій медицині та стерилізації», — сказав професор Ворвік.

У 2002 році Ворвіку також імплантували пристрій BrainGate у нерви його руки, що дозволило йому керувати рукою робота через інтернет, використовуючи свої думки.

Ключі від Tesla

У 2019 році інженер-програміст і біохакер Amie D.D. вийняла функціональний RFID-чип із ключа своєї Tesla Model 3 і імплантувала його собі в руку.

Чип видобули з карти за допомогою ацетону та нанесли на нього біополімерний шар, щоб зробити його біологічно нейтральним. Магазин пірсингу в Техасі під назвою Shaman Modifications виконав процедуру та вживив чип у праву руку жінки.

Емі розповідала, що тепер їй просто потрібно поставити руку поруч з консоллю, щоб завести машину.

Імплантована проїздна карта

У 2017 році житель Сіднея вийняв чип із картки Opal – проїзної картки міста – і імплантував її собі в руку.

Чоловік на ім’я Мяу-Лудо Диско Гамма Мяу-Мяу (його юридичне ім’я), міг тримати руку біля пристрою зчитування карток, щоб оплатити проїзд у громадському транспорті Сіднея.

Однак транспортні офіцери оштрафували його на 200 доларів і засудили за поїздку без дійсної картки Opal, хоча він мав гроші на своєму рахунку Opal і тому оплачував поїздку.

Відповідно до умов використання, підробка картки Opal є порушенням Умов використання Opal і означає, що картка більше не дійсна для подорожей.

У червні 2018 року Мяу-Мяу успішно подав апеляцію на вирок, хоча його все одно змусили заплатити 200 доларів штрафу та 1000 доларів судових витрат.

В інтерв’ю поза межами суду в Сіднеї він сказав: «Вся ця справа була не про гроші, а про те, чи мав я право робити те, що я роблю. Я не думаю, що я порушив систему Opal у будь-який спосіб, який означав, що мене мали оштрафувати».

Він також сказав, що тепер подорожує з карткою Opal, і що чип все ще вбудований у його руці, але більше не працює.

Людина-кіборг

Британський вчений Пітер Скотт-Морган був експертом у робототехніці та став, як він описав, «людиною-кіборгом» у своїх зусиллях подолати виснажливий стан. Він вирішив випробувати це, коли відмовився змиритися зі своєю долею після діагнозу захворювання моторних нейронів у 2017 році.

Чоловік планував продовжити своє життя, ставши повністю роботизованим. Він зробив ряд адаптацій, включаючи лазерну операцію на очах, трубки для годування та надзвичайно реалістичний аватар для вираження емоцій.

Експерт з робототехніки також переніс ларингектомію (втратив голос), але таким чином уникнув додаткової небезпеки захлинутися власною слиною внаслідок свого захворювання.

Пітер Скотт-Морган помер у червні 2022 року у віці 64 років.

Людина з очами кіборга

«Художник-кіборг» Ніл Харбіссон відомий як перша людина в світі, якій вживили антену в череп.

Він народився з ахроматопсією – найбільш екстремальною формою дальтонізму, коли можна бачити лише чорно-біле та відтінки сірого.

Щоб подолати проблему, він створив своє електронне око, яке отримало назву «айборг». Антена, яка висить перед його обличчям, дозволяє йому «чути» кольори як різні музичні частоти.

Айборг працює за допомогою встановленої на голові камери, підключеної до комп’ютера, яка вловлює кольори прямо перед Харбіссоном і перетворює їх на звукові хвилі.

Щоб пристрій працював, йому довелося запам’ятати частоти, пов’язані з кожним кольором. Червоний — це найнижча частота, з нотою, яка знаходиться між фа і фа-діез, а фіолетовий — з найвищою частотою, з нотою, що коливається навколо «до».

Гарбіссон сказав, що айборг повністю змінив його спосіб сприйняття мистецтва, давши йому світ, у якому колір і звук — одне й те саме.

Пристрій зображено на його фотографії в паспорті, уряд Великобританії визнає, що пристрій є частиною його особи, і тому визнає його кіборгом, як каже чоловік.

Сейсмічні датчики

У 2012 році іспанській художниці Мун Рібас імплантували під шкіру ніг сейсмічні датчики, які вібрували під час землетрусу.

Рібас могла відчути кожен землетрус на планеті в режимі реального часу, оскільки чип був підключений до спеціально створеної програми для iPhone, яка, отримувала дані від геологічних моніторів по всьому світу.

Сила коливань залежала від того, наскільки сильний землетрус. Коли в квітні 2015 року в Непалі стався землетрус магнітудою 7,8, вібрація була настільки сильною, що розбудила Рібас серед ночі.

Рібас розповіла у Facebook у 2019 році, що їй видалили імплантати через сім років, хоча вона сказала, що все ще відчуває «фантомні землетруси».

Серед інших її біохаків — пара сережок, які вібрують щоразу, коли навколо неї є хтось, у тому числі безпосередньо позаду неї, даючи їй відчуття на 360 градусів.

Вібратор у чоловічому статевому оргнані

Продавець із Юти Річ Лі, який називає себе «Ілоном Маском секс-технологій», працює над пристроєм під назвою Lovetron9000.

Уже продемонстрований прототип Lovetron9000 можна імплантувати під лобкову кістку чоловіка, щоб змусити його пеніс вібрувати, створюючи більш приємні враження для партнера під час сексу.

Лі є генеральним директором компанії під назвою Cyborgasmics, яка обіцяє, що пристрій «скоро з’явиться», хоча прототип вперше продемонстрували більше п’яти років тому.

У 2017 році він сказав виданню Daily Mail: «Зі мною зв’язується багато жінок, які зацікавлені отримати щось для свого чоловіка чи хлопця, що мене здивувало. Але я бачу, що це дуже корисно в багатьох стосунках, коли чоловіка лякають іграшки».

У Лі є кілька власних імплантів, у тому числі по одному в кожне вухо, які служать навушниками, і два магніти в двох різних кінчиках пальців для відчуття магнітних полів.

Інжекційні магніти

Dangerous Things — роздрібний маазин товарів біохакінгу із Сіетла, заснований у 2013 році Амалем Граафстра. Вона вірить, що «наші тіла належать нам, ми можемо робити те, що хочемо».

На своєму веб-сайті фірма продає магніти довжиною тохи більше сантиметра за ціною до 129 доларів. Їх можна імплантувати в тіло за допомогою простої ін’єкції.

Dangerous Things стверджує, що біомагніти «покращують людський досвід» і мають практичне використання, включаючи піднімання металевих предметів, як-от скріпок, ніби за помахом чарівної палички, щоб справити враження на своїх колег. Біомагніти також можуть керувати магнітними датчиками, як-от датчик закриття кришки MacBook.

Dangerous Things попереджає, що ніщо з того, що вона продає, «не було сертифіковано будь-яким державним регулюючим органом для імплантації або використання всередині людського тіла».

Монітор глюкози

Серж Фаге — російсько-український інтернет-підприємець, який закінчив Стенфорд і самооцінюється біохакером.

Він описує своє головне хобі як «злом мого тіла та розуму за допомогою логічного, науково обґрунтованого підходу» та маніпулювання своєю біохімією, «щоб отримати більше того, що я хочу».

Одним із таких прийомів є монітор, імплантований під підшкірний жир на його животі. Монітор постійно вимірює рівень глюкози та надсилає дані на його смартфон.

Серед інших методів біохакінгу чоловіка — щоденне введення соматропіну, гормону росту, і використання пари слухових апаратів вартістю 6000 доларів у громадських місцях, незважаючи на ідеальний слух.

За матеріалами: Daily Mail

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися