Понеділок, 11 Грудня, 2023

Як дізнатися місцезнаходження людини за телефоном

У різних екстрених ситуаціях може знадобитися терміново дізнатися, де знаходиться людина. Навіть якщо нічого позаштатного не сталося, ті ж батьки завжди хочуть знати, де їхня дитина. Для цього існують спеціальні сервіси і додатки, про які ми розповімо далі.

Компанія МТС пропонує кілька послуг, які можуть визначити місце розташування абонента. Вони надаються в рамках сервісу «МТС Пошук» і допомагають вести спостереження за допомогою системи GPS і сигналу від стільникового телефона, що йде до базових станцій.

1. Послуга від МТС «Навігатор»

Цей сервіс допомагає бізнесу відстежувати переміщення транспорту та співробітників. За машинами можна стежити, якщо вони обладнані сумісними з послугою комплектами GPS/GSM і SIM-карткою з тарифним пакетом «МТС Навігатор». А у піших співробітників повинні бути з собою мобільні телефони, підключені до одного з корпоративних тарифів МТС і з активованою послугою. Щоб дізнатися місце розташування абонента, досить скористатися звичайним браузером – на сайті сервісу є карта із зазначеним на ній транспортом та людьми і позначки, де саме вони зараз перебувають.

2. Ще один сервіс МТС «Дитина під наглядом»

Як видно з назви, він розроблений для того, що батьки могли стежити за переміщеннями свого чада. Але це не означає, що нею не можна користуватися в інших ситуаціях. Сервіс працює на основі пошуку телефона з базових станцій, у радіусі дії яких він знаходиться. Тому особливою точністю він похвалитися не може – у центрі міста можлива помилка становить до 300 м, на околиці – до 1,5 км, а за межами населених пунктів – кілька кілометрів.

Користуватися послугою можна через браузер на комп’ютері, мобільний сайт wap.poisk.mts.com.ua або за допомогою спеціального додатка для Android. Ця процедура відбувається абсолютно легально: без згоди абонента вона не активується (на його телефон приходить спеціальне SMS, на яке він повинен відповісти).

3. «Пильні» додатки

Існує також багато сторонніх програм, які працюють на смартфонах і дозволяють дізнатися своє чи чуже місце розташування. Вони здебільшого працюють за GPS, отже, у телефоні повинен працювати відповідний модуль. Перераховувати їх всі немає сенсу – функціональність цих програм досить схожа, тож лише наведемо декілька прикладів.

Програма WAY GPS Tracker вміє не тільки відслідковувати конкретні пристрої, а й цілі групи, стежити за станом батареї на віддаленому пристрої (якщо вона сідає, то з’явиться попередження, щоб не виникло помилкової тривоги), показувати, що об’єкт зайшов в небезпечну зону (вона визначається оператором на мапі ). Усе це робить WAY GPS трекер відмінним вибором для групового відстеження користувачів. Ну а застосувати цю програму можна як серйозно (патрулювання вулиць), так і для розваги (гра в страйкбол та інші забави).

Якщо потрібен додаток простіший, то можна скористатися програмою GPS Tracker Pro. Вона має простий інтерфейс і докладну мапу. Абоненти, за якими ви здійснюєте спостереження, позначені аватарками, на які, серед іншого, можна встановити їхні фото. Особливістю додатка є гібридна система роботи – він визначає місце розташування власника не тільки за сигналом GPS, а й за Wi-Fi і базовими станціями оператора. Це дуже корисно в тих випадках, коли GPS не працює, наприклад, у бетонних будівлях, під землею і в інших важкодоступних для супутникового сигналу місцях.

4. Тривожна кнопка

Смартфон дозволяє не тільки дізнаватися іншим, де ви знаходитесь, але й самому розповісти про біду. До того ж для цього не потрібно нікому дзвонити – досить натиснути кнопку SOS у разі небезпеки. Вона є на «бабусефонах», а смартфонам її надають спеціальні утиліти. Наприклад, Prime Alert дозволяє подати сигнал тривоги в кількох випадках: безпосереднє натискання кнопки, сильне трясіння телефона (бійка), відсутність руху заданий час (людина втратила свідомість або зв’язана), висмикування навушників (напад).

У таких випадках додаток надсилає SMS та електронного листа на зазначені адреси і номери із заданим текстом і координатами події. Останні визначаються як за GPS, так і за базовими станціями. Додаток також може запустити гучну сирену, щоб відлякати нападників і зателефонувати на заданий номер, у тому числі екстреної служби.

5. Соціальні сервіси

Багато людей самі охоче діляться своїми координатами. Це дозволяють зробити багато сервісів – той же Forsquare, де люди люблять розповідати, в якому саме закладі вони зараз знаходяться.

А деякі люди просто люблять показувати, де вони ходять. Для цього існує додаток Glympse – це така собі соціальна мережа, де можна відслідковувати, хто де знаходиться, просто дивлячись на мапу. Звісно, там є налаштування та рівні приватності, тож побачити ваше місцезнаходження може як вся аудиторія, так і лише конкретна людина.

До речі, може вам стане у нагоді порада від кіберполіції: як дізнатися, що ви під ковпаком у шахрая. Найчастіший сценарій злочину складається з трьох основних етапів: отримання інформації для доступу в систему дистанційного банківського обслуговування (ДБО), проведення шахрайської операції, переведення в готівку грошей.

5 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися