Середа, 6 Грудня, 2023

Як побачити, де утепляти

Утеплити будинок чи квартиру перед холодною зимою пропонують багато фірм. Суть цієї послуги проста: стіни облицьовуються пінопластовими панелями, мінеральною ватою або іншими матеріалами з низькою теплопровідністю, встановлюються нові рами на вікна, у мансардах та інших «літніх» приміщеннях утеплюються стики та щілини. Проте іноді такі заходи бувають і недоречними. Наприклад, у багатоквартирних новобудовах стіни і так мають гарну теплоізоляцію, тож облицювання фасаду відчутного результату не дасть. А от зробивши огляд будинку за допомогою тепловізора, можна дізнатись про проблемні місця і припинити втрату тепла точково.

Що дозволяє

Ми вже розповідали, як працюють тепловізори.

Зараз вони активно використовуються при інспекціях будівельних об’єктів. Але скористатися такою послугою можете і ви. Для квартири буде корисним дізнатись температуру зовнішніх стін, перевірити, чи надійно утримують тепло вікна та двері, чи справно працює тепла підлога і чи відповідає температура батарей центрального опалення встановленим нормам.

Для приватного будинку це теж актуальні завдання (хіба що окрім опалення). Він має більшу площу, більше стін, вікон та дверей контактують з холодним повітрям, а місць, де воно може проникати в будинок, значно більше – це різноманітні шпарини, зсуви утеплювача та інші дефекти, знайти які без обладнання буває дуже складно.

Як зробити

Для того щоб провести такий аналіз, можна звернутися до спеціалістів, які цим займаються, а можна орендувати тепловізор і провести перевірку самостійно. Якщо ви вирішили довіритися спеціалістам, то в Києві існує декілька компаній, що надають подібні послуги. Наприклад, компанія IT Service  працює з портативним обладнанням Flir. Спеціалісти IT Service обіцяють провести комплексний або частковий аналіз об’єкта і надати вичерпну картину щодо втрат тепла та ефективності теплоізоляції.

Надає такі послуги і компанія «Пергам», яка спеціалізується на різноманітному діагностичному обладнанні. Її спеціалісти також користуються тепловізорами Flir, а провести діагностику можуть на більшості типів об’єктів як житлового, так і нежитлового фонду.

Більшість фірм зазначає ціну такої послуги як договірну. А от компанія «СтройАудит» одразу і ціну вказує – тепловізорний огляд обійдеться в 1500 грн плюс транспортні витрати по Києву та області. Сюди входять огляд, оцінка, детальний звіт та фото всіх виявлених проблемних зон.

Але аналіз можна провести і самостійно. Процедура ця проста, а користуватися сучасними тепловізорами не складніше, ніж пультом ТВ. Кнопок там небагато, а показники одразу виводяться на дисплей. Потрібно лише взяти тепловізор в оренду. Зробити це можна на сайті «Будпрокат» або «Аренда техники». В обох випадках це обійдеться в 500 грн на добу.

Чому не смартфон

У магазинах додатків можна знайти програми, які нібито перетворюють ваш телефон на тепловізор. З реальністю їхні показники не мають нічого спільного, бо смартфони, незважаючи на те, що їхні камери ловлять інфрачервоні промені, не здатні на детальну обробку такої інформації. Тож дані додатків просто створюють схожий ефект спираючись, наприклад, на інтенсивність освітлення об’єктів.

А щоб перетворити смартфон на справжній тепловізор, потрібні сторонні пристрої. Для iPhone це, наприклад, Seek Thermal, що підключається до пристрою і виступає в ролі тепловізора. Проте подібні гаджети поки що зовсім не розповсюджені, коштують дуже дорого, а точність їхніх вимірів теж залишає багато питань.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися