Вівторок, 25 Червня, 2024

Як смартфон допоможе спілкуватись з правоохоронцями

 Контакти з правоохоронними органами можуть бути неприємними. Щоб контролювати коректність дій міліціонерів, волонтери з «Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» розробили посібник, який має допомогти в подібних ситуаціях.

Посібник називається «Міліція під контролем». Він доступний для звичайних комп’ютерів і для смартфонів, до того ж підтримується як Android, так і iOS. Під усі ці системи функціональність ідентична – матеріал розподілено на 17 тематичних розділів, кожен з яких розповідає, як поводитися в тій чи іншій ситуації.

А ситуації там описані найрізноманітніщі. Це і спілкування з інспекторами ДАІ та ППСниками, і обшук вашого помешкання, і поведінка міліціянтів на масових акціях, і випадки звинувачення вас в адміністративному або кримінальному правопорушенні, і затримання, й інші важливі речі. Кожен з розділів має власну структуру. Це витяги із законодавства та інших нормативно-правових документів, перелік речей, що мають право робити правоохоронці в тій чи іншій ситуації, а що ні, а також корисні поради.

Дуже зручно, що для кожного питання діяльності міліції одразу зазначаються конкретні норми законів, та Конституції, що їх регулюють.

У посібнику є цікава статистика. Вона хоч і дещо застаріла, проте дає загальне уявлення про принципи роботи вітчизняних правоохоронців.

Також в додатку можна правила використання зброї та спецзасобів правоохоронцями. І хоча в реальному житті це не дуже допоможе, зате можна дізнатися, як часто правоохоронці самі порушували чинне законодавство, наприклад, під час Революції гідності.

А от дійсно корисними в екстреній ситуації можуть стати контакти організацій, де можна отримати консультацію чи правову допомогу.

Якщо ж вам самим знадобилася допомога міліції, у додатку є контакти територіальних відділень по кожній області України.

Звісно, правоохоронці можуть зробити хід конем і просто відібрати у вас смартфон. Тому основні моменти все ж краще вивчити напам’ять.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися