Як технологія голограм може незабаром замінити відеодзвінки

голограми є більш ефективним способом спілкування, ніж відеоконференції

Коли бос швейцарського виробника годинників IWC Крістоф Грейнджер-Герр не зміг вилетіти на виставку в Китай через обмеження Covid-19, він вирішив замість цього виступити в стилі “Зоряного шляху”. Він приєднатися до шоу у вигляді 3D-голограми в натуральну величину. З’являючись у роздільній здатності 4k, він міг розмовляти, бачити і чути людей, які фізично були присутні на заході.

“Ми телепортували його з офісу в Шаффхаузені, Швейцарія, На захід в Шанхаї, – говорить Девід Нуссбаум, керівник американської фірми з виробництва голограм Portl. – Він зробив свою справу, поспілкувався з іншими керівниками і навіть представив новий годинник, і все це в режимі реального часу. А потім ми знову телепортували його!”

Оскільки пандемія коронавірусу припинила багато подорожей по всьому світу з березня 2020 року, це викликало зростаючий інтерес до використання голограм – 3D-світлових проекцій людини – як більш реалістичної, більш захоплюючої, більш сенсорної альтернативи відеодзвінкам.

Підписуйтесь на наш Telegram

Portl, що базується в Лос-Анджелесі, є однією з фірм, що знаходяться на передньому краї технологій, і Нуссбаум каже, що вони не можуть створювати свої портали досить швидко.

Його портали являють собою комп’ютерні коробки висотою вісім футів (2,5 м) зі скляними фасадами. Усередині кабінок з’являється голограма людини в натуральну величину.

Портали мають вбудовані динаміки, так що голос голограми можна почути. Вони також включають камери та мікрофони, щоб користувач голограми міг бачити і чути людей перед своєю проекцією.

Там, де людина насправді фізично знаходиться – і це може бути на іншому кінці світу від портальної машини – йому або їй просто потрібна камера, простий фон і набір динаміків і мікрофонів.

Програмна система Portl, керована додатками, потім підключає користувача через інтернет до будь-якого порталу або порталів, де б вони не знаходилися.

“Затримки майже немає, – говорить Нуссбаум. – І якщо б не аркуш скла перед голограмою, ви б подумали, що людина дійсно стояла там. Насправді, якщо на склі немає світла, так що ви не можете бачити його віддзеркалення, значить, ви думаєте, що людина дійсно там”.

Система Portl призначена для бізнес-клієнтів і в даний час також використовується іншими фірмами, такими як Netflix і T-Mobile.

Портали коштують від 60 000 доларів кожен, тому вони, безумовно, дорогі, хоча компанія стверджує, що їх можна орендувати значно дешевше.

“Через кілька років це стане звичайним способом спілкування між офісами”, – додає Нуссбаум.

У Microsoft технологія зв’язку з голограмами заснована на гарнітурі HoloLens 2. За ціною 3500 доларів за пристрій вони значно дешевші, ніж система Portl, але 3D-голограми не схожі на живі.

Cистема голограм Microsoft вимагає, щоб користувачі носили навушники. Коли два або більше власників гарнітури дзвонять один одному, їх голограми проектуються перед кожним з них у вигляді мультяшних аватарів, які, здається, стоять в одній кімнаті.

“Здається, що вони знаходяться в одному і тому ж фізичному просторі, і вони могли б ходити навколо віртуального столу і співпрацювати”, – сказав Грег Салліван, директор зі змішаної реальності в Microsoft.

Німецька інженерна група Thyssenkrupp є однією з фірм, які застосовують цю технологію на практиці. Це один з найбільших у світі виробників ліфтів і його фахівці літають по всьому світу, щоб зробити ремонт. Тепер ці співробітники можуть використовувати гарнітуру HoloLens 2 для зв’язку в голографічній формі з місцевим інженером, направляючи його у виконанні необхідної роботи.

Japan Airlines використовує гарнітури для навчання механіків двигунів і екіпажів літаків.

Інші фірми, що виробляють голограми, більше орієнтовані на споживчий ринок, такі як Ikin з Сан-Дієго. У наступному році компанія запускає пристрій, який прикріплюється до мобільного телефону, і він буде проектувати в повітря прозору 3D-голограму людини, з якою ви спілкуєтеся по відеодзвінку.

Гордон Ветцштейн, доцент кафедри електротехніки та комп’ютерних наук Стенфордського університету, вважає, що голограми є більш ефективним способом спілкування, ніж відеоконференції.

“За допомогою голограм ви можете створити зоровий контакт. Ви можете читати тонкі підказки, наприклад, хто на кого дивиться”, – говорить він.

Проте, він попереджає, що в майбутньому можуть виникнути проблеми, якщо ці голографічні зображення стануть настільки реальними, що відрізнити їх від реальної людини стане неможливо.

“Якщо ви можете створювати цифрові або синтетичні враження, які стають все ближче і ближче до того, як ви сприймаєте реальність, ви стаєте більш вразливими до маніпуляцій”, – говорить Ветцштейн.

За матеріалами: BBC

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я