П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Як вибрати навушники

Розповівши про вибір кнопкових телефонів, перейдемо до ще одного корисного в господарстві пристрою – навушників. У магазинах їх дуже багато, вони всі різні, тож заплутатися зовсім не важко. Розповімо, на що звертати увагу в першу чергу.

Тип навушників

Підбираючи такий подарунок, треба знати, для чого він буде використовуватися, адже, наприклад, для занять спортом та відеоігор потрібні зовсім різні моделі. За типом акустичного оформлення вони поділяються на відкриті і закриті – перші пропускають сторонні звуки, а другі – ні. Є ще перехідний етап – напівзакриті, але тут більше попрацювали маркетологи.

Відкриті навушники не перешкоджають потраплянню сторонніх звуків у вухо

За типом конструкції навушники діляться на чотири типи: вставні, що вставляються у вушну раковину (зазвичай це найдешевші моделі, так звані «крапельки»), внутрішньоканальні (також відомі як вакуумні), які розміщуються безпосередньо у вушному каналі, накладні, які прилягають до вуха, та моніторні, що цілком його облягають.

Типи кріплення також бувають різні – це оголів’я (вертикальна дужка, що з’єднує чащі навушників та проходить по куполу черепа), потилична дужка, що проходить по потилиці і більше слугує для з’єднання динаміків, ніж для їхньої підтримки, вушне кріплення, коли динамік вішається безпосередньо на вушну раковину, а також навушники без кріплення (ті самі затички та крапельки).

Для занять спортом чудово підходять навушники затички, а також такі, що кріпляться безпосередньо на вуха

Отже, з основними типами розібрались, тепер подивимось кому що більше підходить. Для занять спортом найчастіше використовують легкі відкриті навушники, або «затички». Вони надійно кріпляться до голови або вух і не злітають під час активних рухів. Для звичайного прослуховування музики за комп’ютером або в транспорті підходять як відкриті, так і закриті. Одні меломани кажуть, що у відкритих «більш натуральне» звучання, прихильники закритих стверджують, що їм зате не заважають сторонні шуми. Як би там не було, але якісне звучання краще забезпечують саме моніторні та накладні навушники з великими динаміками. Тут вже все залежить від технічних характеристик, про які поговоримо далі.

Ну а для комп’ютерних ігор та перегляду фільмів потрібно брати закриті багатоканальні навушники – це особливо важливо в іграх, де таким чином за звуком можна визначати позицію супротивника. У них багатоканальність реалізовується на апаратному рівні, а в бюджетних моделях – на програмному, коли об’ємність емулюється фірмовою утилітою на ПК. В інтернет-магазинах подібні навушники ви знайдете в розділі «товари для геймерів». Ще одна обов’язкова деталь для них – наявність якісного мікрофона.

Закриті гарнітури з об’ємним звуком найкраще підходять для ігор

Технічні характеристики

Визначившись з типом, поглянемо на начинку. Взагалі конструкція динаміків доволі проста, а якість передачі звука залежить лише від того, наскільки конструкція викривляє сигнал. Тож конструктори намагаються применшити цей фактор, використовуючи різноманітні технічні рішення, а це веде до збільшення ціни пристрою.

Один з головних параметрів – це підтримувані частоти. Чим більший діапазон, тим «повніша» картина звуку, що передається. Зазвичай мінімальні значення частот встановлюються на рівні 16-20 Гц, а максимальні – 16-20 кГц. Цього достатньо і для гарного звучання музики, і для ігор. А от якщо максимальні частоти менше за 16 кГц, то такі «вуха» більше підходять для спілкування по Skype, телефону та використання у кол-центрах. Мембрана в них менша, через що вони дещо дешевші, а на якість простого людського голосу маленький діапазон ніяк не впливає. Є навушники і з більшими діапазонами частот. Від 5 Гц і до 60 кГц. Це вже професійні пристрої, які використовують музиканти та звукорежисери. Коштують вони відповідно, і в умовах квартири або вулиці зовсім недоречні.

Бюджетні гарнітури призначені в основному для спілкування. Вони мають досить посередній рівень звуку

Ще один важливий показник – це спротив (імпеданс) навушників. Цей параметр відповідає за якість амплітудно-частотної характеристики. Чим вона лінійшіша – там якісніше, природніше звучання мають динаміки. Зазвичай цей показник складає 16-32 Ом, що цілком достатньо для якісного звучання.

Чутливість навушників відповідає за максимальний рівень звуку. Вона вимірюється в децибелах – чим вище цей показник, тим гучніше можуть звучати динаміки. Проте тут ще є залежність від сили сигналу, наприклад на плеєрах або в смартфонах він нижче, ніж на звуковій карті комп’ютера. Загалом цей показник для більшості моделей знаходиться на рівні 100 дБ, чого цілком достатньо для використання навіть на приладах зі слабким сигналом.

На що ще звернути увагу

До 80% проблем з навушниками припадають на розрив дротів в кабелі. Тут теж даємо кілька порад. По-перше, є кабелі односторонні (дріт входить лише у одне «вухо», а до другого йде всередині дужки), та двосторонні, коли кабель роздвоюється та йде до кожного «вуха» окремо. Надійніші односторонні кабелі. Вони зазвичай мають товсту ізоляцію, а через лише одне місце входу в динамік (там дріт перебивається частіше за все), ймовірність поломки знижується в два рази. Ще є навушники зі змінним дротом. У такому випадку в разі поломки кабель просто замінюється на новий, що суттєво дешевше ремонту.

Також є навушники бездротові – вони отримують сигнал по Bluetooth від підключеної до комп’ютера чи телевізора док-станції. Коштують такі навушники досить дорого і призначені, зрозуміло, лише для домашнього використання. Зате в них можна спокійно ходити по кімнаті і навіть між ними – головне, щоб доходив сигнал.

Бездротові навушники дають високий рівень свободи всередині приміщення

Вибираючи модель, зверніть увагу i на інтерфейс підключення. Це може 3,5 мм Jack (найбільш розповсюджений штекер), 6,5 мм Jack (теж доволі поширений) та USB (використовується виключно для ігрових гарнітур). У першому випадку навушники можна використовувати з масою пристроїв, що мають стандартний аудіовихід. У другому може знадобитися перехідник (зазвичай є в комплекті). USB-навушники ви зможете використовувати з перехідником, але вони (USB на 3,5 мм) досить рідкісні, не виключено, що замовляти доведеться з Китаю, тому, даруючи такі навушники, впевніться, що людина користується ними лише вдома.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися