Залізні руки – правдива реальність

Після 40 років без можливості самостійно взяти чашку чи ручку житель Колорадо Лес Баух нарешті зможе це зробити. Він став першим випробувачем новітніх біонічних протезів, які розробили в Лабораторії прикладної фізики імені Джона Хопкінса. Її науковці в рамках програми з революції протезів створили для нього дві руки, які виглядають ніби копія біологічних кінцівок та контролюються думками.

Такий протез під назвою Modular Prosthetic Limbs (MPL) розробляли понад десятиліття, і в ньому використали незвичний метод контролю. До цього біонічні протези керувалися через спеціальні імплантати в мозку, проте Баух пройшов процедуру м’язової реіннервації, під час якої переназначили відсутні нерви для контролю рук на наявні. Після цого дослідники записали шаблони мозкових хвиль, які отримують ці нерви при руху м’язами та записали їх у протез.

Такий підхід дозволив швидко опанувати керування залізними руками: вже через 10 днів після тренування Баух міг переставляти чашки з однієї полиці на іншу, керуючи руками силою думки. Поки що розроблені MPL придатні для використання в лабораторії, але науковці вже працюють над моделлю, яку Баух зможе взяти додому та використовувати в будь-якому місці.