Як знайти людей для виконання незвичної роботи

Знайти роботу за допомогою інтернету доволі легко – для цього є багато сайтів на кшталт Job.ukr.net або Rabota.ua. Але це коли мова йде про постійну зайнятість та звичні професії. А от для специфічної роботи та разових завдань є інші ресурси – одні там публікують свої приватні оголошення щодо виконання тих чи інших робіт, інші шукають тих, хто виконає необхідну роботу. Один з них відкрився зовсім недавно і називається OddJob. Про нього і поговоримо далі.

Усього на сайті є п’ять розділів, один з яких – це головна сторінка. Інші чотири присвячені безпосередньо пошуку роботи та спеціалістів для виконання завдань. Також є форма реєстрації на порталі, але процедура ця обов’язкова лише для тих, хто подає оголошення, для їхнього пошуку вона не потрібна.

Для пошуку людей, що можуть виконати для вас ту чи іншу роботу, існує розділ «Знайти спеціаліста». У ньому є чіткий розподіл за категоріями: хатня робота, дизайнерські та операторські послуги, все, що пов’язано зі спортом та активним відпочинком, IT- та освітні послуги та ручна робота.

Усередині цих категорій знаходяться оголошення, які можна відсортувати за регіоном, адже портал всеукраїнський. Ну а їхній діапазон дуже широкий – від ремонту сантехніки до виготовлення валентинок з цвяхів.

Подати своє оголошення про надання послуг можна в однойменному розділі. Тут все просто: треба ввести заголовок, вибрати категорію, написати текст оголошення, вказати контактну інформацію та за бажання додати фото (наприклад, зразки робіт).

Заради експерименту ми теж розмістили на порталі оголошення, в якому пропонували писати статті. Але за дві доби цією послугою ніхто не зацікавився. Воно й не дивно: журналістів-фрілансерів зазвичай шукають на інших ресурсах.

Щоб розмістити своє завдання, також є відповідний розділ. Заповнюємо необхідні поля – і воно з’являється на сайті. Єдиний суттєвий недолік системи – необхідність вибору міста. Цей пункт не впливає, наприклад, на наше тестове завдання – переклад тексту з англійської, бо його можна виконати віддалено (як і отримати гонорар). Проте обирати населений пункт треба обов’язково.

Але люди туди теж заходять, принаймні такий висновок можна зробити з того, що наше тестове оголошення про переклад тексту привернуло увагу як мінімум однієї людини, яка відписалася на пошту і сказала, що готова його виконати.