Вівторок, 23 Липня, 2024

Книга з матеріалів онлайн-енциклопедії

У народі кажуть, що повторення – мати навчання, і тому для ліпшого засвоєння знань їх необхідно час від часу оновлювати в пам’яті. Сьогодні багато інформації дає безплатна інтернет-бібліотека Wikipedia, проте її недолік у тому, що для читання її статей необхідно мати доступ до інтернету. Якщо ж хочеться читати її матеріали за відсутності пересилання даних, наприклад, у метро або на своєму е-рідері, тоді можна створити електронну книгу зі статтями з неї.

Для цього відкрийте Wikipedia та натисніть кнопку «Створення книги» в розділі «Друк/експорт».

Система запитає, чи дійсно ви хочете створити книгу. Якщо так, тоді натисніть клавішу «Запустити книжкового майстра».

Після цього перейдіть на бажану статтю у Wikipedia та натисніть кнопку «Додати цю сторінку до вашої книги». Праворуч показуватиметься кількість доданих статей у меню «Показати книгу».

Коли ви закінчите додавати обрані сторінки енциклопедії, натисніть клавішу «Показати цю книгу». Оберіть, у якому форматі ви хочете отримати файл. Система підтримує EPUB, PDF, KIWIX та формат Open Document. Тут же можна упорядкувати сторінки, наприклад, за алфавітом, перетягуючи їх мишкою.

Після цього залишається сформувати файл, дочекатися його створення та завантажити його на комп’ютер, смартфон чи електронну читалку.

Отриманий документ можна відкрити відповідним програмним забезпеченням та читати без доступу до інтернету

Єдиний недолік такого підходу – величезний обсяг файлу для всього двох доданих статей. Для двох сторінок веб-енциклопедії при виборі PDF-обробника Latex він склав 50 МБ, а при виборі MWLib – удвічі менше, проте також забагато – 29 МБ. Для комп’ютера такий розмір файлу не має значення, проте для смартфона чи електронної читалки вони можуть виявитися завеликими. У такому разі краще обирати генерацію у EPUB, в якому файл займає лише 3,5 МБ.

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися