Оператори відмовляються доплачувати за 3G-конверсію

Начальник військ зв’язку Збройних Cил України Володимир Рапка оприлюднив нові розрахунки суми, за яку армія звільнить потрібний для 3G діапазон. У них через девальвацію національної валюти вартість переходу менше ніж за рік зросла в півтора рази. Українські оператори відмовляються платити цю підвищену суму, повідомляє видання «Діло».

Первинна оцінка вартості конверсії військового обладнання на інші частоти становила 1,6 млрд грн плюс закладена в тендерних умовах сума, визначена з минулого року через інфляцію. Нова ж ціна, за підрахунками військових, повинна становити не менше 1,9 млрд грн.

«У нас немає юридичних підстав оплачувати якісь суми понад описані ліцензійними умовами, – підкреслив директор з корпоративного управління і контролю оператора «МТС Україна» Олег Проживальський. – Ми вже виконали першу частину зобов’язань, сплативши раніше відведеного терміну вартість ліцензії. Залишилося виконати другу частину – оплатити конверсію за ціною, встановленою в умовах конкурсу».

Щоб спеціальні користувачі звільнили 3G-діапазон, їм потрібно вісім нових радіолокаційних станцій (РЛС), які працюють на інших радіочастотах. За даними представників військового відомства, 1,9 млрд грн може вистачити лише на шість РЛС. Це означає, що в деяких містах застаріле спецобладнання може створити непереборні перешкоди для операторів.

Стільникові оператори, які місяць тому виграли на тендері 3G-ліцензії, повинні будуть особливим чином ділити ефір із силовиками в дев’яти регіонах. За словами голови Держспецзв’язку Володимира Звєрєва, військове радіонавігаційне устаткування займає 3G-діапазон у Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві, Кіровограді, Житомирі та Вінниці.

 

1 коментар

Comments are closed.