П’ятниця, 12 Липня, 2024

«Таблетка» щодня: африканський рецепт

На північному сході Нігерії мільйони дітей не вміють ні писати, ні читати, незважаючи на те, що вони ходять до школи. Однак у деяких класах майбутнє виглядає не таким похмурим, адже навчанню допомагають сучасні технології. Їх впроваджують волонтери американського Університету Нігерії, які допомагають дітям готуватися до вступу у вищі навчальні заклади та вивчати точні науки.

Експеримент проходить у приватній початковій школі міста Йола – столиці нігерійського штату Адамава. У ній учні старших класів навчаються за комп’ютерами, а вчитель за допомогою компактної машини Raspberry Pi ціною $40 виводить різноманітні графіки та малюнки на дошку.

Волонтери кажуть, що підопічні діти досить розумні, амбіційні та готові засвоювати знання. Сьогоднішні школярі хотіли б, щоб у їхній країні відбулася така ж технічна революція, як у Китаї. Поки що сучасне навчання доступне учням 22 шкіл Нігерії, де волонтери Університету Нігерії проводять заняття. Проте вони не бачать причин, чому подібні заняття не можна впровадити в інших навчальних закладах, адже комп’ютери сьогодні коштують досить дешево.

Освітня катастрофа

Ситуація з освітою у Нігерії катастрофічна, і тому держава разом з гуманітарними організаціями намагається терміново змінити підхід до навчання. Адже через швидкий ріст населення країни в ній сьогодні майже 10 млн дітей, які не ходять до школи, – це майже кожен п’ятий.

Однак і щоденне відвідування навчальних класів не означає отримання знань. За підрахунками ЮНЕСКО, у 2008 році в державі майже кожен третій громадянин віком від 15 до 29 років, який мав шість класів освіти, не вміє читати та писати. Експерти пояснюють це браком книг та малокваліфікованими вчителями. Серед останніх недостатню кваліфікацію мають майже 300 тисяч викладачів, які, тим не менш, працюють у школах. Звільнити їх та замінити іншими не можна, адже лише в наступному році Нігерії бракуватиме 400 тис. учителів початкових класів. Саме через це традиційні методи навчання не підходять нігерійцям, вважають експерти.

Технології в поміч

Вирішити освітню катастрофу в Нігерї можна за допомогою сучасних гаджетів. Мобільний зв’язок дозволить більшій кількості учнів отримувати знання, які недоступні для них у рамках традиційних методик викладання. Наприклад, при дефіциті підручників вчителі можуть використовувати безплатні онлайнові ресурси. Завдяки цьому знання також будуть актуальними, оскільки постійно оновлюються. Окрім цього, програми роблять навчання інтерактивнішим та цікавішим.

Результати впровадження сучасних гаджетів у школі Йола вже помітні. Щодня волонтери Університету Нігерії проводять позакласні заняття зі школярами. Для цього клас розділяють на групи по чотири особи, і до кожної з них прикріплюють викладача. Останній має з собою планшет з навчальними програмами. З їхньою допомогою вчитель розвиває грамотність дітей, вміння рахувати та критичне мислення. Викладачі кажуть, що кілька місяців таких занять достатньо, щоб отримати перші вагомі результати. Представники Університету Нігерії хочуть розповсюдити свою навчальну методику на весь регіон і пропонують іншим місцевим університетам робити те саме.

Типовий урок у нігерійській школі

Планшети для навчання

Практичний досвід нігерійських викладачів щодо корисності «таблеток» у навчанні підтверджується науковими дослідженнями. Учені Університету Техасу показали, що використання планшетів поліпшує здатність до навчання та пам’ять.

Для цього вони роздали 18 літнім людям віком від 60 до 90 років по iPad та наказали користуватися гаджетами щодня впродовж трьох місяців. Такій же за чисельністю групі дорослих вони дозволили виконувати традиційну активність: дивитися телевізори та вирішувати кросворди. Ще 18 пенсіонерам учені наказали по 15 годин на тиждень ділитися один з одним своїми спогадами, думками та ідеями.

Перед початком та по закінченні досліду всі учасники експерименту пройшли відповідні тести для перевірки розумової гнучкості та пам’яті. Виявилося, що група користувачів iPad отримала значне поліпшення епізодичної пам’яті та навичок з обробки інформації.

За матеріалами: The Economist

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися