Як на смартфоні відправляти шифровані електронні повідомлення

Для цього знадобиться утиліта CryptMax

У 2016 році мешканку Сочі засудили на 7 років за відправлене SMS знайомому. У 2015 році Microsoft через 45 хвилин після запиту видала французьким правоохоронцям зміст поштових скриньок підозрюваних у нападі на видання Charlie Hebdo. Ці та інші схожі випадки об’єднує одне: дані в посланнях не були шифрованими. Ось як шифрувати свої послання, спілкуючись на смартфоні через звичні канали, з електронною поштою включно.

Для цього знадобиться утиліта CryptMax (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.univoid.bp.cryptmax&hl=en_GB). Вона зручна тим, що не прив’язує до якогось певного каналу комунікації, вона лише перетворює відкритий текст на шифрований. При цьому додаток підтримує протоколи шифрування AES-128, AES-192, AES-256. Останній має найбільшу довжину ключа шифрування, і тому теоретично його найважче зламати.

Далі відкрийте CryptMax та наберіть у ньому текст послання. У полі внизу екрана введіть пароль для шифрування. Після завершення натисніть кнопку «Шифрувати» в лівому нижньому кутку.

Надрукований текст на екрані перетвориться на шифроване послання, яке на перший погляд виглядатиме, наче випадкові символи. Скопіюйте шифровку в програму електронної пошти, месенджер чи інший засіб комунікації та відправте її адресату.

Щоб розшифрувати отримане послання, потрібен буде пароль, яким воно зашифроване, а також сама програма CryptMax. Достатньо скопіювати в неї шифровку та натиснути кнопку розшифровування.

Якщо вам потрібно відправляти лише шифровані електронні листи, тоді можна скористатися мобільними поштовими клієнтами з підтримкою цієї функції. Це, наприклад, додатки K-9 Mail та APG (Android Privacy Guard).