П’ятниця, 1 Березня, 2024

Як перевірити стан акумулятора мобільного пристрою

Купуючи новий девайс, а тим паче такий, що був у вжитку, необхідно в першу чергу переконатися в «здоров’ї» його батареї. Вона втрачає ємність, навіть якщо просто лежить, і особливо швидко її параметри деградують під час активного використання пристрою. Проаналізувати зменшення ресурсу акумулятора можна за двома параметрами: Design capacity (початкова ємність) і Full charge capacity (поточна ємність). Що більша різниця між ними, то більше зношеною є батарея. Ось як перевірити стан акумулятора на популярних програмних платформах Windows, OS X, Android, iOS.

У Windows 10 вбудованим засобом діагностики можна скористатися через командний рядок. Для цього запустіть його від імені адміністратора та введіть інструкцію powercfg /batteryreport. Звіт про стан батареї буде в папці Windows\system32\ battery-report.html. Відкрийте цей файл у браузері та знайдіть в ньому розділ Installed batteries, де містяться дані про початкову та поточну ємність. А якщо не хочеться перейматися командним рядком, тоді на Windows можна скачати одну з таких утиліт, як BatteryInfoView чи BatteryCare.

На комп’ютерах Apple з настільною OS X ресурс акумулятора можна перевірити з допомогою безкоштовної утиліти coconutBattery. Відразу після запуску вона показує значення Design capacity і Full charge capacity.

На гаджетах з Android дізнатися початкову та поточну ємність батареї допоможе додаток AccuBattery. Подивитися їх можна на вкладках «Зарядка» і «Здоров’я».

Починаючи з iOS 11.3, компанія Apple дозволила користувачам дивитися інформацію про батарею. Для цього в налаштуваннях перейдіть до розділу «Акумулятор» і відкрийте меню «Стан акумулятора». Параметр «Максимальна ємність» показує у відсотках вже обчислену різницю між початковою та поточною ємністю.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися