П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Як перевірити споживання оперативної пам’яті у Windows

Якщо ваш настільний комп’ютер чи ноутбук починає раптово гальмувати – не кваптеся звинувачувати у всьому повільний процесор чи віруси. Проблема може полягати в недостатньому обсягу оперативної пам’яті для усіх запущених вами у цей момент додатків. Windows рятує комп’ютер від переповнення оперативної пам’яті, використовуючи файл віртуальної пам’яті. Тому якщо ваш ПК раптово гальмує – спершу перевірте споживання оперативної пам’яті.

Обсяг оперативної пам’яті (RAM) є ключовим параметром, який визначає швидкодію будь-якого комп’ютера. Адже RAM є другим найшвидшим типом пам’яті і якщо її обсягу не вистачає, операційній системі доводиться зберігати поточні дані на SSD чи HDD, які в тисячі разів повільніші. Зчитування з оперативної пам’яті відбувається з тисячну частку секунди, але така ж операція з SSD чи HDD вимагає у сотні або тисячі разів більше часу.

Перевірте використання пам’яті за допомогою диспетчера завдань:

Натисніть Ctrl + Shift + Esc. Це миттєво відкриє диспетчер завдань. Ви також можете скористатися Ctrl + Alt + Del, а потім відкрити диспетчер завдань. Якщо ви вперше відкриваєте диспетчер завдань, він буде у «спрощеному» вигляді. Натисніть «Більше деталей», щоб розгорнути його.

Перегляньте розділ «Пам’ять» на вкладці «Продуктивність». Це дасть вам глобальний відсоток використання пам’яті. Якщо це число близьке до 100%, оперативна пам’ять комп’ютера переповнена.

На вкладці «Процеси» натисніть на колоку «Пам’ять». Це відобразить запущені в цей момент додатки в порядку зростання або спадання за обсягом використання RAM. Майте на увазі, що реальне споживання RAM деякими програмами може відображатися некоректно і бути в рази заниженим.

Що робити коли бракує оперативної пам’яті

Навіть офісному комп’ютеру сьогодні потрібно багато оперативної пам’яті. Інтерактивність на сайтах, а також міжплатформенність додатків призводять до того, що гігабайти RAM споживаються дуже швидко. Яскравий тому приклад – браузер Chrome, в якому відкриття лише кількох вкладок може спожити 3-4 ГБ RAM.

Якщо для вашого стилю використання комп’ютера бракує оперативної пам’яті, найкращим рішенням є купити додатковий модуль RAM та встановити його в ПК.

На жаль, в багатьох ноутбуках, включаючи Apple Macbook, збільшення RAM не передбачено взагалі. Тому перед покупкою ноутбуку переконайтеся, що він дозволяє наростити обсяг RAM з часом. Якщо уподобана вами модель лаптопу не дозволяє збільшити обсяг оперативної пам’яті – обирайте версію цієї моделі із максимально доступним обсягом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися