Як полегшити вирішення головоломки судоку

Якщо вам не піддається чергова судоку – не кваптеся відкладати її у бік. Вирішити цю японську головоломку з цифрами допоможе смартфон. Необхідно лише попередньо інсталювати в нього відповідний додаток.

У XVIII столітті Леонард Ейлер винайшов гру «Carr? latin» («Латинський квадрат»). На основі цієї гри в 70-х роках минулого століття в Північній Америці придумали спеціальні числові кросворди. У США судоку з’явилася вперше в 1979 році в журналі «Dell Puzzle Magazine». Тоді вона називалася «Number Place». Справжню популярність судоку завоювала в 1980-1990-х роках, коли японський журнал «Nikoli» почав регулярно публікувати на своїх сторінках цю головоломку (з 1986 року). Сьогодні судоку – обов’язковий компонент багатьох газет. Серед них багато видань з багатомільйонними тиражами, наприклад, німецька газета «Die Zeit», австрійська «Der Standard».

У магазині Google Play доступно багато програм для вирішення судоку. Одна з найпопулярніших – Sudoku Vision, яка доступна за посиланням https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rogerlebo.sudokuvision.

Користуватися цією утилітою просто: наводите камеру смартфона на судоку і робите знімок. Далі програма відсилає його на власний віддалений сервер, де аналізуються наявні числа та можливі варіанти рішення. Коли з’являється фінальний варіант, програма показує його на екрані смартфона.

Перевагою Sudoku Vision також є те, що вона показує покрокове рішення. При цьому програма може дати оцінку складності показаної судоку. Якщо навести камеру на ігрове поле з числами, додаток відображатиме рішення в стилі доповненої реальності – фотографію можна не робити.