Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як створити рятівну USB-флешку для порятунку даних при збої ОС

Записавши Linux на флешку можна отримати портативну операційну систему, яка знадобиться на випадок збоїв основної ОС на коп’ютері. Завантаживши ПК з такої флешки можна врятувати дані, форматувати диски, запускати додатки для сканування на віруси та перевірку апаратних елементів тощо.

Спершу завантажте на комп’ютер один з дистрибутивів Linux у форматі ISO. Можна зупинитися на Ubuntu через її дружність до малодосвідчених користувачів та популярність.

Якщо планується відновлювати роботу комп’ютера з Windows, тоді для створення завантажувальної флешки знадобиться додаток Rufus. Програма не потребує установки і одразу після її запуску вкажіть флешку в якості диску для запису та оберіть скачаний зліпок ISO. Натисніть кнопку «Старт» і дочекайтеся завершення роботи.

Якщо рятувати треба комп’ютер з macOS, тоді для створення завантажувальної флешки скористайтеся програмою balenaEtcher. Після її запуску потрібно лише вказати USB-носій та адресу скачаного зліпку ISO. Натиснувши Flash дочекайтеся завершення запису.

Щоб запустити комп’ютер зі створеної USB-флешки спершу вимкніть його і вставте USB-носій. Потім знову включіть, але в цей момент активно багато разів натискайте кнопку входу в BIOS. Кожен виробник обирає власну кнопку, але найчастіше це F2, F8, F9 чи F12. В меню BIOS у розділі Boot вкажіть Boot Device та оберіть USB-флешку. Збережіть зміни, натиснувши F10 і перезавантаживши комп’ютер.

Після цього він має почати завантажуватися з USB-диску і ви отримаєте комп’ютер з працездатною ОС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися