Понеділок, 20 Травня, 2024

Google розробляє MicroDroid – «Android на мінімалках», щоб підвищити безпеку

Google розробляє чергову модифіковану версію Android. Вона називається MicroDroid і представляє собою Android в мінімальній конфігурації. Система призначена для використання у віртуальних машинах та підвищення безпеки.

Google вже випускає пакети generic Android system image (GSI), які мають мінімум зайвих компонентів, але MicroDroid буде ще більш полегшеною. Мета проекту – отримати максимально легку систему для запуску в рамках гіпервізора. Це дозволить віртуалізувати окремий додаток без необхідності запуску повноцінного програмного оточення.

Віртуалізація додатків має підвищити безпеку. Для цього Google впроваджує популярний механізм віртуалізації KVM в пристрої Android на базі процесорів ARM64. Запуск додатків в рамках KVM зменшить можливості програм, які на без нього працюють з найбільшими привілегіями. Це, наприклад, додатки керування цифровими правами, криптографія. Працюючи у віртуальній машині вони матимуть такі ж права як операційна система Android.

MicroDroid дозволить запускати маловимогливі віртуальні машини паралельно з основною операційною системою Android. За попередніми даними, ця модифікація використовуватиме інструмент віртуалізації Type-1 Hypervisor, який доступний в процесорах Snapdragon 888. Він дозволяє на одному пристрої ізолювати дані від операційних систем, а також миттєво перемикатися між операційними системами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися