Як відключити покупки в додатках Android

Уникнути випадкових і небажаних покупок можна, заблокувавши таку можливість.

Мобільні додатки створені таким чином, що можуть легко спустошити ваш банківський рахунок. Внутрішні покупки в додатках несуть потенційний ризик для фінансів, особливо, якщо смартфон чи планшет потрапляє в дитячі руки. Уникнути випадкових і небажаних покупок можна, заблокувавши таку можливість.

Батьківський контроль

Якщо дитина або підліток використовує ваш смартфон чи планшет з вашим обліковим записом Google, найпростішим рішенням проти випадкових покупок буде зробити так, щоб всі покупки вимагали підтвердження за допомогою пароля облікового запису.

Для цього торкніться зображення профілю у верхньому кутку екрану в магазині Google Play. Виберіть Налаштування та торкніться поля автентифікації, щоб запустити меню з параметрами. Виберіть опцію вимагання перевірки автентичності для покупок та вкажіть використовувати її для всіх покупок через Google Play на цьому пристрої.

Важливо: не включайте опцію біометричної аутентифікації. В іншому випадку дитина може авторизувати покупки, використовуючи свій відбиток пальця або інші біометричні дані, зареєстровані на пристрої.

Ще один варіант, якщо у дитини є власний планшет або смартфон, – це примусова авторизація покупки за допомогою батьківського контролю. Google пропонує додаток Family Link саме для цієї мети. Ця програма дозволяє створити обліковий запис користувача спеціально для дитини або підлітка, а також включити інші параметри адміністратора.

Після установки програми на смартфон виберіть обліковий запис батька або опікуна дитини. На наступному екрані виберіть батьківський параметр, після чого створіть обліковий запис для дитини. Якщо у неї вже є обліковий запис Google, просто перейдіть в налаштування на іншому пристрої, потім Google > Батьківський контроль і налаштуйте пристрій для управління зі свого смартфона.

Після створення облікового запису Family Link використовуйте цей логін в якості основного облікового запису Google на пристрої дитини. Потім поверніться на свій смартфон і запустіть додаток Family Link, щоб встановити відповідні обмеження для облікового запису дитини:

Наступним кроком натисніть кнопку «Переглянути» під профілем, в якому будуть обмежені покупки. Виберіть опцію керування налаштуваннями і вкажіть Google Play. Активуйте підтвердження та виберіть опцію «Весь контент».

Як тільки це буде зроблено, кожен раз, коли дитина намагається придбати контент, їй необхідно буде авторизувати транзакцію на пристрої батька або опікуна.

Видаліть прив’язані картки

Варто перевірити, що в обліковому записі не зареєстрована платіжна картка. Якщо такі є, видаліть пов’язані кредитні або дебетові картки з облікового запису Google.

Для цього відкрийте програму Play Store і торкніться фотографії свого профілю. Виберіть опцію платежі та підписки та оберіть способи оплати. Прокрутіть екран вниз і запустіть опцію «Додаткові параметри оплати».

Браузер відкриє список всіх доступних способів оплати, зареєстрованих в обліковому записі. Натисніть «Видалити» і підтвердьте видалення кредитної/дебетової картки.

Повторіть ці дії для усіх підключених карток до акаунту.

Важливо пам’ятати, що деякі програми та ігри все ще можуть зберігати дані карти незалежно від вашого облікового запису Google. В такому разі може допомогти блокування цієї картки в банківській установі.