Як змінити масштаб екрана Android поза дозволений (без рут-доступу)

часто буває, що навіть максимально можливий масштаб виявляється замалим, особливо для людей з проблемами зору

Навіть маючи гігантський екран у смартфоні, на ньому може бути незручно читати текст. Можна використати стандартний прийом – збільшити масштаб у налаштуваннях Android. Однак часто буває, що навіть максимально можливий масштаб виявляється замалим, особливо для людей з проблемами зору. Існує спосіб обійти обмеження ОС та задати зручніший масштаб.

Усі дії виконано на телефоні Huawei Y6 Prime 2018 – цей вендор з травня 2018 року заблокував можливість отримати рут доступ.

Спершу завантажте на комп’ютер пакет Android Debug (ADB) з офіційного сайту Android Developer. Для Windows його розмір трохи менше 11 МБ. Розпакуйте архів в будь-яку папку, наприклад, platform-tools.

Відкрийте в телефоні режим розробника. Для цього зайдіть у налаштування та активуйте відповідний перемикач. У деяких телефонах необхідно попередньо в розділі «Система» знайти «Номер збирання» та натиснути на нього 7-10 разів поспіль.

Зайдіть у меню «Для розробників» та активуйте перемикач «Налагодження по USB».

Під’єднайте смартфон кабелем USB до комп’ютера.

На ПК запустіть командний рядок cmd.exe, натиснувши Windows + R, і введіть у вікні cmd. У командному рядку перейдіть у папку із завантаженим ADB, ввівши команду CD та шлях до папки. Наприклад: cd c:\temporary_downloads\platform-tools\

У командному вікні введіть adb device, щоб перевірити, чи підключений ваш гаджет, – на екрані має з’явитися його серійний номер.

Потім введіть adb shell dumpsys display, щоб дізнатися параметри екрана. Знайдіть значення DPI та роздільну здатність.

Запишіть ці цифри окремо, щоб можна було повернутися до них згодом. У Huawei Y6 Prime 2018 це 720х1440 та 320 (272,955х270,933) dpi.

Введіть команду adb shell wm density з цифрою бажаного DPI. Наприклад, adb shell wm density 240. Експериментальним шляхом підберіть найкраще значення. Для більшості телефонів параметр DPI знаходиться в межах від 120 до 640.

Після завершення налаштування введіть команду adb reboot для перезавантаження смартфона.

Гаджет предоставлен магазином MOYO

2 КОМЕНТАРІ

  1. У мене є одне питання. Чи є можливість змінити масштаб лиш в одній грі, а не у всьому телефоні відразу?

    • Бажано без мороки з рутом. Може через якусь прогу, чи через правку якогось файлу в самій грі. Чи може допис якоїсь троки типу: “скрінсайз такий-то” і ввести потрібний розмір.

Comments are closed.