Понеділок, 15 Квітня, 2024

Як зробити фільми гучніше попри ліміт

Доволі часто трапляється, що завантажений фільм має дуже низьку гучність, і навіть на максимальному її значенні ледь можна розібрати, про що розмовляють актори. Це не проблема, якщо є швидкий інтернет – тоді можна пошукати файл з нормальним звуком. Якщо ж канал доступу до Мережі не дозволяє за декілька хвилин отримати новий відеофайл, тоді все одно не варто засмучуватися зіпсованим переглядом. Адже можна набагато швидше підняти гучність відео самостійно, і ось як це зробити для файлів форматів MP4, MKV та AVI.

Для роботи знадобиться утиліта Avidemux, яяка розповсюджується в портативному вигляді та не потребує встановлення – її можна запускати одразу після завантаження. Відкрийте її та оберіть відеофайл для обробки.

У лівій частині інтерфейсу утиліти будуть налаштування для обробки відео. У розділі Video Output встановіть опцію Copy – вона значно прискорить обробку відеофайлу, і чим швидше працює жорсткий диск, тим менше часу знадобиться.

На вкладці Audio Output натисніть кнопку Filters та встановіть бажаний рівень підсилення звуку.

Шкала гучності маркується в децибелах, тому вона логарифмічна, а не лінійна. Значення 2 db підвищить гучність у 1,58 разів, значення 3 db – подвоїть її, а 6 db – збільшить гучність від початкового рівня в чотири рази. Ось таблиця співвідношення децибелів та рівня збільшення звуку:

Варто не перебільшити максимальну гучність, оскільки може з’явитися явище кліпінгу, коли корисний сигнал обрізається. Після цього збережіть файл та насолоджуйтеся переглядом з комфортним рівнем звуку.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися