iPhone 14 запрограмовані блокувати ремонт

Часто кажуть, що FaceID блокується з міркувань безпеки при заміні екрану, але яким чином на безпеку впливає автоматична зміна яскравості дисплею?

Apple продовжує блокувати ремонт айфонів навіть при використанні оригінальних запчастин. Не допоможе і купівля іншого iPhone як донора компонентів. Як і iPhone 12, нові iPhone 14 запрограмовані блокувати ремонт.

Блогер Хью Джеффріс придбав два iPhone 14 Pro та спробував переставити материнську плату з одного в інший. Так він симулював заміну компонентів, що є звичайним способом ремонту сучасних гаджетів.

Щоб упевнитися, що смартфони та їхні компоненти повністю працюють чоловік провів перше налаштування обох, включаючи додавання свого обличчя в систему Face ID.

Як і з попередніми поколіннями айфонів, Apple запрограмувала їх відкидати компоненти, які мають відмінні серійні номери ніж ті, з якими він вийшов з фабрики.

Уже при першому запуску після заміни компонентів айфон починає бомбардувати повідомленнями, що він не може визначити оригінальність компонентів. Нагадаємо, що компоненти походять з іншого айфона, а самі телефони є новими і розпакованими на камеру, тобто компоненти є 100% оригінальними.

Ці сповіщення не просто набридають – вони сигналізують про блокування відповідних функцій телефону. Наприклад, при заміні екрану на iPhone перестає працювати FaceID, True Tone та автоматичне налаштування яскравості.

Часто кажуть, що FaceID блокується з міркувань безпеки при заміні екрану, але яким чином на безпеку впливає автоматична зміна яскравості дисплею?

Задні камери після заміни продовжують працювати, але фронтальна камера відмовлялася працювати поки телефон не оновився до iOS 16.0.1. Схоже, це був просто програмний глюк – iOS 16 відома своїми проблемами і власникам айфонів краще не оновлюватися на неї.

Але після заміни екрану у фронтальній камері зникли режими портрету та кіно. Apple використала такий спосіб обмежити функціональність при ремонті фронтальної камери на попередньому поколінні телефонів.

Цікаво, що Apple запустила програму самостійного ремонту айфонів. Але її умови роблять цю програму мало практичною. Журналіст, який захотів сам замінити акумулятор в айфоні, скориставшись програмою самостійного ремонту Apple, отримав обладнання на загальну вагу у майже 40 кг. А до цього треба внести $1200 депозиту, який компанія забере у випадку пошкодження інструментів, якщо не повернути їх протягом тижня після отримання. Додатково необхідно сплатити $49 за оренду інструментів протягом тижня.

У будь-якому випадку доведеться пройти крок авторизації оригінальної деталі, якщо для неї Apple використовує прив’язування до іншого «заліза». Це одна з причин, чому в iPhone, наприклад, не вийде навіть акумулятор замінити на оригінальний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я