Неділя, 21 Квітня, 2024

Київводоканал та Vodafone протестували «розумні» лічильники та інтернет речей

Vodafone Україна повідомляє про успішне завершення чергового етапу розвитку інтернету речей (IoT) в Україні – успішне тестування власної мережі NB-IoT (Narrow Band Internet of Things) у Києві.

Тестування було проведено на фрагментах мережі Vodafone в Києві з використанням клієнтського обладнання, наданого для тестів компанією «Київводоканал». Це спеціальні модулі для Smart metering з автоматизованою передачею показань, що відзначаються ультранизьким енергоспоживанням як в режимі очікування, так і в режимі обміну даними. При підключенні таких пристроїв до NB-IoT мережі вдається досягти економного використання ресурсів і збільшити термін служби батарей до 10 років.

NB-IoT пристрої зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому пристрої зможуть отримати стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, у підвалах і шахтах ліфтів. Розгортання технології NB-IоT здійснюється на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування та аутентифікацію на базі sim-карти, недоступні в таких технологіях як, наприклад, LoRa. При цьому, ємність мережі значно вище, ніж в голосової мережі – до однієї базової станції можна підключити до тисячі пристроїв. У разі необхідності є можливість легко здійснити масштабування. Vodafone Україна активно продовжує тестування мережі NB-IoT по всій Україні з клієнтами і партнерами для їх повної готовності до комерційного запуску мережі NB-IoT.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року. Для запуску IoT рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна більше 60% українців. Дана технологія сертифікована й стандартизована GSMA в липні 2016 року і успішно запущена Vodafone Group.

Vodafone Україна підключений до глобальної IoT-платформі Vodafone, світового лідера в області IoT-рішень. Таким чином, українські клієнти Vodafone зможуть отримати доступ до кращої світової платформі, щоб системно і централізовано керувати IoT-рішеннями в своїх компаніях.

У серпні 2018 року Vodafone оголосив про старт національного проекту Vodafone Smart City. Проект передбачає впровадження «розумних» технологій від Vodafone, розроблених в глобальних R&D-центрах оператора і успішно застосовуються в європейських містах, в систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя. Рішення будуть реалізовані на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона. Детальніше про рішення Vodafone для Smart City за посиланням.

Vodafone формує ринок цифрових рішень в Україні – компанія відкрила партнерську програму в сферах IoT, Cloud і Big data і готова співпрацювати з українськими розробниками додатків і рішень, інтеграторами, стартапами та розробниками обладнання. Подати свою пропозицію можна на сторінці партнерської програми.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися