Субота, 2 Грудня, 2023

МТС звітує про операційні та фінансові результати

Незважаючи на несприятливі макроекономічні фактори, бізнес «МТС Україна» демонструє стійке зростання. Основні фінансові та операційні показники компанії в другому кварталі 2014 року збільшились порівняно з результатами попереднього кварталу, а також порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зростанню сприяло збільшення абонентської бази на 1,5 млн абонентів за рік та успішна реалізація стратегії 3D (дані, диференціація, дивіденди), орієнтованої на пересилання даних. Йому також допоміг запуск привабливих простих і універсальних тарифів для доступу в інтернет. Окрім цього, ріст стимулював також розвиток мережі, збільшення її пропускної здатності й швидкості пересилання даних (інвестиції «МТС Україна» в мережу у другому кварталі 2014 р. зросли на 75%). Це сприяло тому, що абоненти стали більше користуватися додатковими послугами на базі мобільного доступу в інтернет.

Загалом компанія має такі фінансові показники:

· Дохід «МТС Україна» за другий квартал 2014 року склав 2,563 млрд грн, зростання за рік становить 2%. Щоквартальне зростання доходів (+6%) відображає сезонні тенденції, серед яких зростання виручки від послуг роумінгу та збільшення абонентської бази.

· Завдяки залученню нових абонентів, зменшенню відтоку наявних та ефективному управлінню витратами «МТС Україна» й надалі демонструє високу ефективність бізнесу навіть на тлі погіршення економічної ситуації в країні. Показник OIBDA (визначається як операційний прибуток до вирахування зносу основних засобів і амортизації нематеріальних активі) у другому кварталі 2014 року збільшився на 3% порівняно з попереднім кварталом і досяг цифри 1,276 млрд грн. Його сповільнили зростання цін на електроенергію та двократне підвищення щомісячних зборів за використання частот, а також девальвація гривні відносно іноземних валют.

Операційні показники оператора виглядають так:

· Кількість абонентів «МТС Україна» на кінець червня 2014 року досягла 23,1 млн осіб – приріст за рік склав 1,5 мільйони користувачів. При цьому зростає лояльність наявних абонентів, надалі знижується рівень відтоку: у другому кварталі 2014 року цей показник знизився на 0,3%, і склав 5,6% порівняно з 6,2% кварталом раніше.

· Абоненти МТС демонструють традиційно високий рівень споживання послуг (MOU) – у другому кварталі він склав 552 хвилини. Хоча це вище, ніж у середньому на ринку, але менше, ніж минулого року. Останнє пояснюється переходом від голосового зв’язку на пересилання даних.

· Середній прибуток оператора в перерахунку на одного користувача (APRU) знизився до 36 грн, тоді як рік тому він складав 38 грн. Це пояснюється збільшенням кількості низькодоходних абонентів.

· У другому кварталі також зростає виручка від послуги пересилання даних. Основні стимули – збільшення кількості смартфонів у мережі «МТС Україна» до 24% і запуск відповідних тарифів.

Серед таких пропозицій можна відзначити тариф «Смартфон» та «Смартфон 0.50» – два безліміти на дзвінки всередині мережі та мобільний інтернет від 0,35 грн/день, від 0,25 грн/хв на інші мережі, 50 SMS на всі мережі за 0,50 грн/день. Для контрактних абонентів доступний «Смартфон Контракт» – безліміт на дзвінки в мережі і мобільний інтернет, дзвінки на інші мережі – 100 хв/місяць; SMS і MMS – 1000 шт./місяць на всі мережі; пільгові тарифи на дзвінки в Європу, США, Канаду, Росію, Ізраїль і Китай; 99 грн/місяць та знижка в 500 грн на смартфон при підключенні до тарифу.

Окрім цього, оператор значно знизив вартість дзвінків за кордон у рамках послуги «0 за кордон» та запустив тарифи «Безлімітний день» і «Безлімітний місяць» для абонентів послуги «МТС Коннект 3G» на базі технології CDMA – безлімітний інтернет за 5 грн/день, і 75 грн/місяць.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися