Як перетворити українську науку з арт-хаусу на мейнстрим

Vodafone Україна спільно з некомерційною організацією NDI Foundation сформували склад експертного журі конкурсу статей про науку Tech Today Awards, що стартував у рамках проекту Tech Today Hub. У журі ввійшли люди різних професій, яких об’єднує прагнення зробити українську науку популярною та економічно успішною. Популяризатори науки оцінили ситуацію в українській науці й дали свої рекомендації щодо її вирішення.

Міріам Драгіна

Сценарист, радіоведуча науково-популярної програми на радіо «Аристократи»

Я підтримую конкурс, тому що бачу в науці антидот тупості й деградації. У складний період, коли мало хто думає про майбутнє, вчені продовжують свої забіги на довгі дистанції. І, якщо підтримувати їхню діяльність в Україні, можна наблизити країну до міжнародного контексту, а то й увійти в нього. Кінцевий суб’єкт – звичайно, людське життя, цінність якого, рівень і зміст безпосередньо пов’язані з розвитком науки та культури.

 

Антон Сененко

Популяризатор науки, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України

Я дуже хочу, щоб кожен українець з такою ж цікавістю прагнув дізнатися про новини науки, з якою він нині цікавиться політикою та скандалами. Щоб новини були якісними й достовірними, зрозумілими і цікавими. І мені здається, такі конкурси є серйозним елементом у побудові українських науково-популярних медіа.

 

Ольга Крупська

Президент некомерційної організації NDI Foundation

Україна має величезний науково-технічний, інтелектуальний і технологічний потенціал. З іншого боку, ми бачимо, що інформованість суспільства про вітчизняну науку та її розробки вкрай низька, люди навіть не підозрюють, які революційні винаходи українських учених готові до впровадження. Як наслідок – низький інтерес до вітчизняної науки і в ЗМІ. Я сподіваюся, що Tech Today Awards дозволить виправити цю ситуацію, дасть імпульс до розвитку технологічної економіки в Україні.

Вікторія Рубан

Начальник відділу зі зв’язків з громадськістю Vodafone Україна

Національна наука гостро потребує пропаганди та інвесторів. Тому головна мета Tech Today Awards – підвищити інтерес українських медіа до винаходів української науки, популяризувати тему науки і зробити її бестселером для широкої аудиторії. Vodafone, який є світовим лідером інновацій у телекомунікаціях, дуже добре знає, що наукові розробки мають величезну практичну цінність та економічну вигоду, і тому готовий сприяти розвитку національної науки та побудови інноваційної економіки в країні.

Віталій Жданов

Головний редактор сайту про технології в Україні та світі Tech Today

Наше майбутнє залежить від науки, наука – від суспільного інтересу до неї, а інтерес – від того, що і як про неї розповідають. На жаль, поки що розповідають недостатньо цікаво. Сподіваюся, цей конкурс підштовхне журналістів і блогерів звертати більше уваги на українську науку і намагатися висвітлювати її цікаво. У підсумку, впевнений, виграємо ми всі.

 

Про конкурс Tech Today Awards

Конкурс Tech Today Awards стартував у березні, і переможці будуть у двох номінаціях:

• краще інтерв’ю з ученим;

• краща стаття про науковий проект.

Надіслані матеріали журі оцінюватиме за такими критеріями:

• зрозумілість – загальне сприйняття викладеного тексту, рівень донесення суті статті до читача;

• стиль подачі – простота і популярність викладу тексту;

• логіка подачі – композиція статті, цілісність тексту;

• креативність – підхід автора до подачі тексту, вміння зацікавити читача темою;

• відповідність тексту заданій темі – рівень розкриття теми статті в тексті.

Як взяти участь

Щоб взяти участь у Tech Today Awards, до 30 жовтня 2016 р. необхідно написати унікальну статтю про українську науку, завантажити й заповнити анкету учасника, надіслати статтю з ілюстративними матеріалами та анкету на електронну пошту організатора ua.techtoday@gmail.com.

Після цього конкурсну роботу перевірить редакція сайту TechToday і опублікує її в розділі Tech Today Awards. Учасник отримає підтвердження про прийняття його роботи на електронну пошту, зазначену в анкеті учасника. Переможців визначить у листопаді експертне журі.

Що отримають переможці

Переможець у кожній з номінацій отримає нагороду – iPhone 6S. Ще один переможець буде обраний представником NDI Foundation і матиме можливість взяти інтерв’ю у легендарного академіка Бориса Євгеновича Патона.

Крім цього, з травня 2016 р. щомісяця протягом періоду реєстрації буде нагороджуватися робота, яка за місяць отримала найбільшу кількість голосів від читачів. Голоси читачів будуть дорівнювати кількості лайків статті через соціальні мережі. Переможець місяця отримає заохочувальний подарунок.

Публікації, критерії оцінки та детальні умови участі в Tech Today Awards можна знайти за посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я