10 нових ІТ-мільярдерів у рейтингу Forbes

Журнал Forbes опублікував черговий список найбагатших людей планети. У ньому з’явилося багато нових облич, серед яких і люди, які заробили свій капітал у сфері інформаційних технологій. Познайомимо вас з десяткою цих новачків.

Тревіс Каланік

Вік: 38 років

Статки: $5,3 млрд

Номер у загальному списку: 283

Тревіс Каланік є співзасновником компанії Uber Technologies, котра надає послуги з онлайн-замовлення таксі в 53 країнах світу. Йому належить близько 13% компанії, а загалом це його третій проект. До того ж перший з них – файлообмінний сервіс, який Каланік запустив на початку 2000-х, – прогорів.

Кім Бом-Су

Вік: 48 років

Статки: $2,9 млрд

Номер у загальному списку: 628

Засновник компанії та однойменного безплатного месенджера KakaoTalk після покупки фірми Daum Communications заснував підприємство під назвою Daum Kakao. На біржі воно коштувало $9,5 млрд і принесло Бом-Су, котрий володіє близько 40% акцій, майже $3 млрд. Ідея меседжера прийшла до вихідця з низів (а в дитинстві Кім навіть бувало недоїдав) ще в 2009 році. Згодом навколо KakaoTalk сформувалася ціла екосистема з онлайн-ігор, соцмереж та інших сервісів. Програма популярна лише в Азії, але цього для фінансового благополуччя розробника виявилось досить.

Дуглас Леоне

Вік: 57 років

Статки: $2,2 млрд

Номер у загальному списку: 847

Керівний партнер венчурної компанії Sequoia Capital, що свого часу інвестувала в Google,YouTube, Zappos та LinkedIn. Останнє вдале вкладення Леоне – месенджер Whatsapp. Після продажу сервісу за $19 млрд він отримав значні виплати.

Брайан Ческі, Нейтан Блечарзік та Джо Геббіа (на фото зліва направо)

Вік: 33, 31 та 33 роки

Статки: $1,9 млрд кожен

Номер у загальному списку: 1006

Засновники сервісу бронювання житла Airbnb, яким користуються десятки мільйонів людей у всьому світі. Майже рік тому він був оцінений у $10 млрд, що дозволяє кожному зі співзасновників мати на власному рахунку майже по $2 млрд.

Еван Шпігель (на фото справа) та Боббі Мерфі 

Вік: 24 та 26

Статки: $1,5 млрд

Номер у загальному списку: 1250

Засновники мобільного месенджера Snapchat. Наприкінці 2013 році його хотів купити Facebook за $3 млрд, але хлопці відмовились продавати своє дітище. І недарма. Місяць тому компанія отримала інвестиції, і тепер її оцінюють майже в $19 млрд. А Шпігелю та Мерфі належить як мінімум по 15% акцій компанії, послугами якої користуються близько 100 млн осіб.

Маркус Персон

Вік: 35

Статки: $1,3 млрд

Номер у загальному списку: 1415

Розробник культової гри Minecraft, для якого вона була спочатку хобі. Але воно зрештою принесло йому і славу, і багатство. Після того як його частку акцій (71%) у власній компанії Mojang викупила Microsoft, він придбав найдорожчий маєток Беверлі Хілз. На його Twitter підписані більше 2 млн осіб. А починав Персон простим розробником в ігровій студії King Entertainment.

Алекс Карп

Вік: 47

Статки: $1,2 млрд

Номер у загальному списку: 1533

Засновник та генеральний директор компанії Palantir Technologies, що коштує близько $15. Звичайному користувачеві ця назва скаже небагато, але це один із гігантів Кремнієвої долини. Компанію свого часу профінансував фінансовий підрозділ ЦРУ. І, як бачимо, недарма. Зараз компанія працює з найбільшими світовими банками, корпораціями та держструктурами.

Йосіюкі Санакі

Вік: 56

Статки: $1,05 млрд

Номер у загальному списку: 1712

Рід Хастінгс

Вік: 54

Статки: $1 млрд

Номер у загальному списку: 1741

Хастінг є засновником популярного сервісу Netflix, де можна дивитись кіно й телепередачі. Компанія також виробляє власний відеоконтент і працює на ринку з 1997 року, а на біржі присутня з 2002 року. Його прорив у список найбагатших людей планети таким чином не можна назвати стрімким, але, судячи з життєрадісної посмішки, це його не надто хвилює.

Євген Каперський

Вік: 54

Статки: $1 млрд

Номер у загальному списку: 1741

Розробник відомого антивірусу та випускник Вищої школи КДБ створив свій перший продукт ще на початку 90-х. Дебютні версії антивірусу продавалися одиницями, а зараз офіси «Лабораторії Касперського» є в 30 країнах світу, в компанії працює близько 3 тис. осіб, а її продукти регулярно займають перші місця в різноманітних тестах і рейтингах відомих ІТ-видань.

За матеріалами: Forbes

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я