Вівторок, 16 Квітня, 2024

5G може відкинути прогноз погоди на 40 років назад

У мереж 5G виявили неприємний побічний ефект: вони можуть завадити дізнаватися точний прогноз погоди. Експерти прогнозують, що доведеться вибирати між швидкістю передачі даних та точністю метеорологічного передбачення.

За оцінками експертів, масове поширення телефонів та девайсів, що працюють у мережах 5G, знизить точність прогнозу погоди на 30%. Це показники на рівні 1980 року. Для людей це означає суттєве підвищення ризиків. Наприклад, вони матимуть на два-три дні менше на підготовку до ураганів чи штормів.

Причиною погіршення прогнозу погоди при запровадженні 5G є робоча частота. Так, в Європі нещодавно затвердили діапазон для 5G у 26 ГГц. У США починають продавати частоти в діапазоні 24 ГГц. Приблизно на цих же частотах працює метеорологічне обладнання, а саме метеорологічні супутники, і вони не можуть їх змінити. Адже саме на частоті 23,8 ГГц водяна пара в атмосфері випромінює слабкий радіосигнал. Такі супутники, як European MetOp, реєструють ці слабкі радіохвилі, і на основі їхньої потужності оцінюють вологість атмосфери в регіоні. Ці дані передаються в моделі прогнозу погоди і дозволяють передбачити її на найближчі дні.

За оцінками журналу Monthly Weather Review від 2014 року, майже 90% даних для моделей прогнозу погоди отримують саме від супутників. Якби цих даних не було, точність передбачення розвитку, наприклад, руйнівного урагану Сенді була б значно нижчою.

Окрім частотного діапазону в 23,8 ГГц, для прогнозів погоди також використовуються частоти 36-37 ГГц для вивчення дощу та снігу, 50 ГГц для вимірювання температури атмосфери, 86-92 ГГц для аналізу хмар та льоду.

У GSMA – головного куратора мобільної індустрії – рекомендують прийняти використання для 5G частотні діапазони 26, 40 та 66-71 ГГц.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися