Субота, 24 Лютого, 2024

6 інновацій проти засухи

Фахівці NASA передбачають, що вже через 30 років у світі може розпочатися «мегазасуха», яка перетворить великі площі на пустелі. Якщо викиди парникових газів продовжать зростати такими ж темпами, вона може стати найсуворішою за останні тисячу років. Але не все так погано – технології допоможуть подолати цю загрозу. Ось шість технологічних новацій для цього.

1. Інтернет речей

Один із найпростіших способів оптимізувати споживання води – це зробити всю систему «розумною» та ефективнішою. Для цього інфраструктуру можна оснастити датчиками з виходом в інтернет, які передаватимуть дані для подальшого аналізу в реальному часі. Так стане дуже просто визначати місця втрат та витоків, щоб закрити їх максимально швидко.

2. Сільськогосподарські дрони

Близько 80% всієї питної води споживає сільське господарство, і тому інженери хочуть зробити його ефективнішим. Наприклад, розробники з компанії Tal-Ya виготовляють лотки, які накривають кореневу систему рослин та не дають воді та добривам розпилятися. А дрони допоможуть фермерам стежити за своїми угіддями. З такою інформацією селяни зможуть точніше розподіляти водні ресурси. Винна компанія Francis Ford Coppola Winery вже співпрацює з розробниками дронів TerrAvion.

3. Опріснення води

Перетворення солоної морської води на питну прісну воду стало б простим виходом з проблеми. Але цей процес дуже дорогий, оскільки потребує надзвичайно великої кількості енергії. Однак зміни клімату змушують це робити – Саудівська Аравія, Китай та Ізраїль уже експериментують з проектами з опріснення. У США також засуха, і там почали роботу над проектом Carlsbad Desalination Project – найбільшою установкою з опріснення у західній півкулі планети. Якщо вона стане успішною, розробники обіцяють побудувати ще кілька таких.

4. Споживання відпрацьованої води

Повторне використання стічних вод може спершу відштовхнути, але навіть Білл Гейтс переконує, що це безпечно:

Він випив склянку води з переробної установки Janicki Omniprocessor. Це сінгапурський розробник, який навіть продає цю перероблену воду в пластикових пляшках. В Австралії також розробляють подібний проект під назвою BioGill. Його серцем є бактерії, які перероблюють відпрацьовану воду в туристичних парках та курортах.

5. Психологічний тиск

Економічний стимул та людська психологія можуть також зменшити загальне споживання води. У США деякі компанії-постачальники впроваджують нове аналітичне програмне забезпечення, яке показує кожному користувачу його споживання порівняно із сусідами. Оскільки нікому не хочеться бути гіршим за інших, люди самостійно скорочують своє споживання. Останнє їм полегшують рекомендації, які приходять разом з рахунком за воду.

6. Модифікації погоди

Ще у 2008 році Пекін розганяв хмари над містом, щоб літня Олімпіада 2008 року пройшла без опадів. Масштаби роботи були такими, що Китай став першою державою, в якій з’явилося Бюро зі зміни погоди. Сьогодні ж такі технології використовують близько 24 країн.

Однак Білл Гейтс та Річард Бренсон вже працюють над рішеннями для глобальної зміни клімату. Їхні дослідники з Гарварду та Стенфорду вже запропонували декілька концепцій для управління атмосферою. Деякі з них виглядають фантастично – затопити пустелі морською водою чи обгорнути Гренландію простирадлами для захоплення прісної води. Однак експерти кажуть, що з розвитком технологій деякі з запропонованих ідей можуть стати реальністю.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися