Неділя, 25 Лютого, 2024

А ви впевнені, що правильно тримаєте смартфон?

Використовуваний вами спосіб утримання телефону в руці може пошкодити нерви великого пальця, мізинця або передпліччя. Якщо нижня частина гаджета лежить на мізинці, в той час як задня частина утримується вказівним, середнім і безіменним пальцями, а великий палець виконує всю роботу – у такому разі можуть загрожувати проблеми зі здоров’ям.

Смартфони викликають близько десятка проблем зі здоров’ям. Одна з найбільш відомих – «смартфонний мізинець». Пальці, на які найбільше впливає утримання смартфона, планшета або контролера відеоігор, – це мізинець і великий палець, які може звести судома або вони можуть отримати запалення.

Підписуйтесь на наш Telegram

Враховуючи менший розмір мізинця, він не буде витримувати тиск і позиціонування смартфона протягом тривалого часу. Використання мізинця для утримання ваги телефону може привести до розтягування зв’язки, що з’єднує палець з рукою. Але це ще не все.

Бен Ломбард, член Британського товариства фізіотерапії, сказав HuffPost UK: “ми схильні тримати наші телефони під мізинцем, підтримуючи вагу телефону, і наше зап’ястя повертається всередину, щоб поставити екран перед очима. Це може привести до здавлювання ліктьового нерва, якщо його підтримувати протягом тривалого періоду часу.”

А ще є серединний нерв. У дослідженні 2017 року Пітер Уайт, доцент кафедри медичних технологій та інформатики гонконгського політехнічного університету, вивчив вплив надмірного використання електронних пристроїв на серединний нерв, який проходить поруч з ліктьовим нервом і допомагає нам рухати передпліччя, зап’ястя, кисті та пальці. Уайт виявив, що студенти, які тримали електронні пристрої більше п’яти годин на день, відчували більше болю в зап’ястях і кистях, ніж “неінтенсивні користувачі” (менше п’яти годин на день).

Як правильно тримати телефон

Колишній директор Apple Стів Джобс уже розказував користувачам, як правильно тримати телефон. Через прорахунок в конструкції антени iPhone 4 необхідно було тримати особливим чином, щоб не втрачати зв’язок.

Якщо ж потрібно вберегти здоров’я, замість того, щоб націлювати великий палець на смартфон, необхідно його відводити від долоні.

Для цього потрібно, щоб смартфон був товщим. Цього можна досягнути, підклавши тканину або мочалку під задню панель телефона.

Лікоть і зап’ястя варто тримати якомога більш прямими, щоб забезпечити кращу циркуляцію по нерву.

Професійний масажист Діна Делопулос радить користувачам смартфонів робити часті перерви на відпочинок і розтягувати м’язи-згиначі та розгиначі, штовхаючи пальці вгору і назад, перпендикулярно зап’ястю.

Також можна покласти телефон на плоску поверхню, щоб прокручувати його іншими пальцями, а не лише великим пальцем.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися