Вівторок, 23 Липня, 2024

AirTags не вдасться використати для шпигування за юзерами Android – Apple випустить додаток

Компанія Apple найближчими місяцями випустить додаток, який дозволить значно зменшити загрозу шпигування за власниками смартфонів Android за допомогою її міток AirTag. Власники iPhone були захищені від такої загрози з самого початку продажу цих міток, однак пристрої Android не мають доступу до пошукової мережі Find My, яка є ексклюзивно доступною на гаджетах Apple.

Мітки AirTag – це невеликі пристрої, які призначені для відстеження перебування речей, до яких вони прикріплені. Власне, нічого не заважає прикріпити таку мітку до будь-якої людини, наприклад, поклавши девайс в сумку чи рюкзак. Це дозволить моніторити переміщення людини.

У Apple налаштували AirTags таким чином, щоб після трьох днів відсутності контакту зі смартфоном власника вона переходила в режим загубленого пристрою. У ньому мітка починала видавати звуки протягом певного періоду часу. Цей період був фіксований, тому можна було легко передбачити, коли мітка почне сповіщати про себе і зловмисники могли в такий момент відволікти жертву, якій вони підклали мітку.

Щоб підвищити безпеку використання міток у Apple змінили прошивку цих гаджетів. Тепер звукові сигнали вони видаватимуть у випадковий час в проміжку 8-24 години після останнього контакту зі смартфоном володаря.

Навіть якщо юзери iPhone пропустили звукові сигнали, вони все одно можуть дізнатися, що поруч з ними знаходиться якась мітка AirTag. Для цього вони можуть подивитися дані про загублені гаджети поруч через вбудований сервіс Find My.

Користувачі Android не мають доступу до мережі Find My, тому якщо вони пропустили звуковий сигнал мітки, є висока ймовірність, що за ними будуть шпигувати тривалий час. Однієї батарейки AirTag вистачає приблизно на рік роботи.

Щоб уберегти юзерів Android від такого сценарію Apple оголосила про розробку додатку для цієї платформи, який надасть користувачам Android доступ до мережі Find My. Вихід цього додатку запланований на кінець поточного року.

Поки невідомо, чи поява такого додатку зруйнує ексклюзивність мережі Find My на пристроях Apple і чи дозволить використання міток AirTag зі смартфонами Android.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися