Алгоритм Zero Trust вказав на 9000 корупціонерів у Китаї

Протягом 7 років у деяких китайських провінціях використовувалася антикорупційна система Zero Trust, яка фактично є спеціалізованим алгоритмом. За період роботи вона виявила близько 9000 державних службовців і чиновників, які займалися привласненням бюджетних коштів, просували родичів на високі пости і використовували повноваження у своїх цілях.

Алгоритм обробляє дані більш ніж з 150 дата-баз, завдяки чому комплексно аналізує відносини і поведінку чиновників. Нейромережа може зафіксувати великий транш на банківському рахунку, знайти незаконну споруду, побачити купівлю автомобіля службовцем і зв’язати ці факти – тобто, опосередковано вказати на корупціонера.

Недолік системи в тому, що вона не видає чітких аргументів, чому та чи інша людина корупціонер. Усі логічні процеси проходять «всередині» мережі, тому проти виділеного чиновника можна було тільки почати офіційне розслідування, якщо на те були реальні причини.

На даний час від алгоритму відмовилися як від незаконного та неефективного. За другим пунктом варто відзначити, що за 7 років роботи системи реальні ув’язнення отримали тільки кілька людей, в інших випадках обмежувалися доганою або іншим дисциплінарним стягненням. Однак нейромережа «сканувала» тільки 1% території країни, тому в разі широкого застосування результати могли б значно відрізнятися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я