Неділя, 25 Лютого, 2024

Apple не буде ремонтувати iPhone, які вкрадені

Офіційні магазини та авторизовані сервісні центри Apple відтепер відмовлятимуть у ремонті вкрадених гаджетів. Точна причина запровадження такого рішення саме зараз невідома. Деякі користувачі вважають, що так Apple реагує на шахрайську схему, коли в ремонт приносять крадений та зламаний девайс, який компанія міняє на новий апарат відповідно до власної сервісної політики.

Магазини Apple і авторизовані сервісні центри отримають попередження, якщо принесений на ремонт iPhone буде мати помітку втраченого у реєстрі пристроїв GSMA. Інформацію про це фахівець Apple бачить у своїх внутрішніх системах MobileGenius або GSX.

Реєстр пристроїв GSMA – це глобальна база даних, яка веде облік втречених та викрадених девайсів. Для цього використовується унікальний ідентифікатор IMEI, який є в кожному телефоні. Дублювання чи заміна IMEI в гаджеті в ряді країн караються а законом.

Цей крок розширює існуючу політику Apple щодо відмови від ремонту пристроїв, власники яких не можуть увімкнути функцію Find My iPhone для віддаленого блокування девайсу. Новий підхід може зменшити кількість бажаючих купувати вживані пристрої за межами офіційних та авторизованих джерел. Адже вони ризикують несвідомо купити вкрадений пристрій.

Шахрайство на гарантійних зобов’язаннях Apple – це багатомільярдний бізнес. Кілька років тому ми повідомляли про одну з таких поширених схем: шахраї купували нові iPhone і відразу повертали їх у магазин, заявляючи, що девайси не працюють. Насправді зловмисники знімали з телефонів цінні компоненти та замінювали їх на фальшивки та муляжі.

Особливо популярним таке шахрайство було у 2013 році в Китаї. Тоді Apple продавала iPhone 4, 4s, 5 та 5c, які відносно легко розбиралися. Одним з головних осередків такого шахрайства стало місто Шеньчжень – центр електронної індустрії, завдяки чому в ньому легко дістати фальшиві деталі для заміни.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися