Неділя, 3 Березня, 2024

Apple переведе майже усі свої гаджети на порт USB-C

Apple відмовиться від свого власного порту Lightning і перейде на USB-C у лінійці iPhone 15. Її запуск призначено на другу половину 2023 року, каже аналітик Apple Мін-Чі Куо. Він також прогнозує, що павербанк Apple MagSafe та інші аксесуари Apple також перейдуть на USB-C в майбутньому.

Починаючи з iPhone 5, Apple зберегла порт Lightning на iPhone, незважаючи на те, що значна частина галузі перейшла на USB-C. Проте останнє опитування ланцюга поставок показує, за даними Куо, що Apple відмовиться від Lightning на користь USB-C у 2023 році. Куо зазначив, що USB-C покращить швидкість передачі даних на iPhone та швидкість зарядки.

Раніше Куо заявив, що Apple буде дотримуватися Lightning на iPhone в «осяжному майбутньому», заявляючи, що перехід на USB-C буде шкідливим для бізнесу Apple MiFi і має меншу водонепроникність.

Однією з можливих причин зміни в планах Apple є тиск на неї з боку ЄС.

ЄС продовжує просуватися вперед із прийняттям нового законодавства, яке змусить Apple використовувати USB-C на всіх iPhone, iPad і AirPods, що продаються в Європі. Таке законодавство, якщо воно буде прийняте, вимагатиме від Apple або відправляти в Європу спеціально розроблені моделі своїх продуктів, оснащені USB-C, або використовувати USB-C для всіх своїх продуктів по всьому світу.

Більшість моделей iPad від Apple вже мають USB-C для більшої швидкості передачі даних з аксесуарів, таких як камери. Порт Lightning є вузьким місцем для передачі великих відео- та фотофайлів. Перехід на USB-C полегшить передачу файлів і буде підтримуватися більш широкою екосистемою аксесуарів USB-C.

Початкові припущення полягали в тому, що Apple збереже порт Lightning на iPhone, поки компанія не буде готова повністю відмовитися від портів, покладаючись просто на MagSafe для зарядки та передачі файлів.

MagSafe вперше був представлений на iPhone разом із iPhone 12 у 2020 році, тому це все ще відносно нова технологія для iPhone.

Такі аксесуари, як AirPods, акумулятор MagSafe і тріо Magic Keyboard/Mouse/Trackpad також перейдуть на USB-C в «осяжному майбутньому», за даними Куо.

Куо також припустив, що для Apple поки що надто передчасно випускати безпортовий iPhone через поточні обмеження бездротових технологій.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися