Неділя, 26 Травня, 2024

Євросоюз може породити iPhone без порту заряджання

У Європі днями представили план з переведення усіх смартфонів на єдиний зарядний роз’єм USB-C. Apple уже близько десятиліття проти цього, але новий закон, якщо його приймуть, змусить її відмовитися від порту Lightning. Проте це не означає, що айфони отримають USB-C – вони можуть перейти виключно на бездротове заряджання.

Нова європейська ініціатива торкається лише порту дротового заряджання і не регулює бездротове заряджання. Якщо пристрій заряджається тільки бездротовим способом, тоді у нього не обов’язково вбудовувати порт зарядки USB-C.

Якщо Європейський парламент прийме законопроєкт, у виробників буде 24 місяці для переходу на нові правила. Це дає Apple багато часу для створення iPhone без порту, якщо вона хоче повністю відмовитися від USB-C.

Apple, як відомо, всіляко уникає використання USB-C на iPhone. Хоча вона використовує цей порт на багатьох моделях iPad та MacBook.

Європейські чиновники кажуть, що перехід на єдиний зарядний порт продиктований екологічними стимулами. У Apple кажуть, що це погіршить екологію, оскільки сотні мільйонів аксесуарів з Lightning відправляться на смітник.

Чутки про iPhone без будь-яких портів циркулюють протягом багатьох років після того. Вони з’явилися після того, як Apple прибрала роз’єм для навушників 3,5 мм на iPhone 7 і майже примусила користувачів переходити на бездротові навушники.

Новий iPhone 13 Pro підтримує бездротове заряджання за стандартом Qi потужністю до 7,5 Вт і до 15 Вт за допомогою бездротової зарядки MagSafe. Це повільніше, ніж через кабель.

“Якщо iPhone відмовиться від Lightning в майбутньому, він може безпосередньо використовувати дизайн без роз’ємів з підтримкою MagSafe замість використання порту USB-C”, – сказав відомий Apple-аналітик Мінг-Чи Куо на початку цього року.

Такий крок може бути обумовлений бажанням Apple захистити свій бізнес з ліцензування аксесуарів замість переходу на USB-C. Apple заробляє гроші на кожному продаваному кабелі та аксесуарах Lightning за рахунок ліцензійних зборів в рамках програми MFi. Apple також контролює стандарт MagSafe за допомогою своєї програми MFi і стягує ліцензійні збори за деякі аксесуари для бездротової зарядки для iPhone.

Якщо Apple зможе перейти на iPhone без порту, вона все ще може зіткнутися з майбутніми конфліктами стандартів зарядки. Це нині Єврокомісія не розглядає бездротове заряджання в якості заміни дротової зарядки. Однак чиновники залишили можливість адаптації до будь-якого майбутнього технологічного прогресу шляхом гармонізації інтерфейсів і протоколів зарядки.

Якщо Apple продовжить підтримувати стандарт бездротової зарядки Qi, то вона зможе уникнути подальших проблем, якщо в майбутньому перейде на iPhone без портів. Але якщо MagSafe стане домінувати, ми можемо знову вступити в боротьбу за стандарти зарядки.

За матеріалами: The Verge

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися