Вівторок, 25 Червня, 2024

Apple почала масове видалення додатків для iPhone

Власники iPhone можуть скоро не побачити якоїсь своєї улюбленої програми в магазиніAppStore. Компанія Apple оголосила про початок масового видалення додатків. З магазину приберуть програми, які тривалий час не оновлювалися.

Apple розіслала розробникам листа під назвою «Повідомлення про покращення додатків». У ньому компанія попереджає, що видалить програми з App Store, які не були «оновлені протягом значної кількості часу». «Яблучний» гігант надає розробникам лише 30 днів на випуск оновлення.

«Ви можете зробити цю програму доступною для нових користувачів, щоб її могли виявити та завантажити з App Store, надіславши оновлення для розгляду протягом 30 днів, — пише Apple в електронному листі. «Якщо оновлення не буде надіслано протягом 30 днів, додаток буде вилучено з продажу».

Хоча Apple видалить програми з App Store, користувачі, які встигли їх встановити, зможуть продовжувати користуватися ними.

Ряд виробників додатків, як-от розробник Protopop Games Роберт Кабве, висловили занепокоєння з приводу змін. Кабве повідомив, що Apple погрожує видалити його повністю функціональну гру Motivoto, оскільки вона не оновлювалася з березня 2019 року.

Тим часом Коста Елефтеріу, розробник клавіатури Apple Watch FlickType, каже, що Apple зняла версію його програми, створену спеціально для людей з вадами зору, оскільки вона не оновлювалася протягом двох років.

Як зазначає Елефтеріу у своєму твіті, колись надпопулярна програма Pocket God все ще залишається в App Store, хоча останнє оновлення вона отримала в 2015 році.

Розробники кажуть, що ігри а деякі програми можуть існувати як завершені об’єкти. Ці проекти не підходять для оновлень або використанню за моделлю постійного оновлення. Вони є готовими творами багаторічної давності.

На сторінці Apple App Store Improvements компанія каже: «Ми впроваджуємо постійний процес оцінки додатків, видаляючи програми, які більше не функціонують належним чином, не відповідають поточним інструкціям щодо перегляду або застаріли». На сторінці немає позначки, коли Apple опублікувала чи востаннє оновила публікацію.

Apple чітко не вказує, що вона вважає «застарілим» — чи то на основі часу, який минув з моменту останнього оновлення програми, чи це стосується сумісності з останньою версією iOS.

Критики цієї політики стверджують, що мобільні додатки повинні залишатися доступними незалежно від їхнього віку, подібно до того, як старі відеоігри залишаються доступними на консолях. Інші кажуть, що ця політика є надмірно жорсткою для розробників, і стверджують, що Apple не повністю поважає роботу, яка йде в інді-ігри.

Раніше цього місяця Google Play Store так само оголосив, що почне обмежувати видимість додатків, які не націлені на актуальний рівень API. Розробники Android мають оновити свої програми до 1 листопада 2022 року, але також мають можливість подати заявку на продовження на шість місяців, якщо вони не встигають встигнути в термін.

1 коментар

  1. Ви принаймні читаєте текст перед публікацією? Бо схоже на те, що вже й читати розучились…

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися