Четвер, 18 Квітня, 2024

Apple почала судитися з Європою, щоб користувачі iPhone не могли вільно встановлювати додатки

Apple не хоче позбуватися контролю та доходів, до чого її змушує влада Євросоюзу. «Яблучний» гігант подав судовий позов проти Закону Європейської комісії про цифрові ринки. Експерти називають це протестом проти того, що Apple змушують дозволити користувачам встановлювати додатки не з Apple App Store, що, відповідно, змінить фінансові потоки від купівлі додатків.

Закон про цифрові ринки був створений спеціально для великих технологічних компаній, включаючи Apple, і хоча над певними деталями впровадження ще працює, він почав застосовуватися з травня 2023 року. У ньому сказано, що компанії, які він визначає як «привратників», тепер зобов’язані надавати свої послуги, сумісні з конкурентами.

Нещодавно повідомлялося, що Apple готує апеляцію саме на постанову про те, що вона повинна дозволити конкуруючі магазини додатків на своїх iPhone та інших пристроях.

За даними Reuters, ця апеляція була подана вчасно до крайнього терміну, визначеного Генеральним судом ЄС – 16 листопада 2023 року. Жодних деталей подання поки що не оприлюднено.

Однак Суд Європейського Союзу написав у Twitter, що він отримав заяву. Згодом йдеться, що «додаткова інформація буде опублікована належним чином» на веб-сайті Суду.

Як зазначено в твіті, Apple не єдина, хто оскаржує імплементацію Закону про цифрові ринки. Батьківська компанія Facebook Meta також поскаржилася, як і TikTok і її власник Bytedance.

Reuters повідомляє, що TikTok заявив, що позначення «привратника» ризикує допомогти великим технологічним компаніям протистояти зростаючим конкурентам. «Наша платформа, яка функціонує в Європі трохи більше п’яти років, є, мабуть, найпотужнішим кинутим викликом більш укоріненому бізнесу на платформі», — йдеться в заяві TikTok.

Apple не прокоментувала публічно свою заявку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися