Авіакомпанії США планують встановити фейс-контроль замість квитків

Американська авіакомпанія JetBlue Airways цього місяця почне під час посадки в літак сканувати обличчя пасажирів. Це дозволить мандрівникам не показувати свій паспорт або посадковий талон, що заощадить час на перевірку. Якщо експеримент виявиться успішним, біометричний фейс-контроль може з’явитися в усіх аеропортах США.

фейс

Експеримент стартує 12 червня і триватиме від 45 до 90 днів залежно від успішності. Передбачається, що пасажир стає в чергу на посадку, після чого його обличчя сканується і порівнюється з фотографією з бази даних Служби митного і прикордонного контролю США. У разі збігу знімків пасажир зможе пройти на борт без подання квитка або паспорта.

Інша американська авіакомпанія – Delta Air Lines – теж збирається використовувати розпізнавання облич для спрощення аеропортової рутини. Біометричний сканер будуть застосовувати на стійках здачі багажу. Після друку ярлика, який прикріплюється на сумку або валізу, пасажира запросять до автомату для сканування і звірки з фотографією в документах. Окрім цього, учасники програми лояльності SkyMile від цього авіаперевізника вже кілька днів отримують доступ до залів очікування аеропорту у Вашингтоні за допомогою власних відбитків пальців.

Технологією біометричного сканування зацікавилася й Австралія. До 2020 року країна планує ввести біометричну перевірку пасажирів, зі скануванням відбитків пальців і обличчя включно, в усіх австралійських аеропортах.

Незважаючи на те що єдиної біометричної системи поки немає, потенційно в базу даних можна завантажити всю інформацію про мандрівників, зокрема, відомості про квитки, туристичну історію, можливі судимості тощо. У майбутньому штучний інтелект на основі цих даних зможе визначати, чи небезпечний конкретний пасажир. Випробування системи пройдуть в аеропорту Канберри, столиці Австралії. Метою проекту є автоматизація перевірки 90% пасажиропотоку.

Власні випробування в цій галузі проводять фінська авіакомпанія Finnair, голландська KLM, а також міжнародний аеропорт Париж – Шарль-де-Голль. У деяких випадках система розпізнавання облич буде тільки дублювати дії співробітників служби безпеки, оскільки на даний час вона не має 100% точності. Складнощі, наприклад, виникають при розпізнавання облич людей, шкіра яких не білого кольору.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я