Неділя, 3 Березня, 2024

Автомобілі, про які мріють хакери

Сьогодні авто перетворюється із засобу руху на такий собі смартфон з колесами, що додає багато нових зручностей власникам. Проте від цього радіють і хакери, які нарешті зможуть втілити кіношні сценарії та захопити контроль над електричними системами транспортного засобу. Дослідники Чарлі Міллер та Кріс Валасек вивчили комп’ютерні вразливості сучасних машин та представили рейтинг найменш стійких до злому.

Експерти фокусувалися на потенційних можливостях віддалених атак – найімовірніший сценарій у реальності, коли зловмисник підключається до бортових систем дистанційно, наприклад, через радіо. Через те, що заради економії та зручності складання розважальні системи автомобіля встановлюють в одній комп’ютерній мережі з його елементами управління – підсилювачем керма, електронною педаллю газу, автоматизованого паркувальника, гальма, – хакер може отримати над ними контроль.

Дослідники кажуть, що найвразливішими до злому машинами у світі є Jeep Cherokee, та Infiniti Q50 2014 модельного року, а також Escalade 2015 року. Ці автомобілі комп’ютеризовані більше за інших, особливо Infiniti Q50, який має телематичну систему. Через неї хакер може захопити контроль над Bluetooth та радіо, а також над двигуном та гальмівною системою.

А ось власники Dodge Viper, Audi A8 та Honda Accord моделей 2014 року можуть поки що розслабитись, оскільки їхні авто зламати найважче. Дослідники особливо відзначають Audi A8, у якої важливі компоненти – електронне кермо, гальма тощо – знаходяться в окремій комп’ютерній мережі.

Питання про стійкість автомобілів до кібератак постало в 2013 році, коли Міллер та Валасек продемонстрували захоплення контролю над кермом, гальмами, акселератором, двигуном та іншими функціями на автомобілях Toyota Prius та Ford Escape 2010 модельного року.

Фото: yoursecurityadvisor.co.uk

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися