Бажання гравців вигравати нечесно в комп’ютерних іграх породило шлях до ефективного зараження вимагачами

Фанати гри Fortnite, які шахрайським чином підвищували точність стрільби у забавці, стикнулися з тим, що розплачуватися їм довелося усіма своїми даними

Сучасні операційні системи мають високий захист, і тому найчастіше в зараженні ПК винний сам користувач, який добровільно запустив шкідливий файл. Останнім часом переконати юзерів запустити документ з вірусом чи троянцем стає дедалі складніше. На допомогу кіберзлочинцям прийшло бажання користувачів перемагати в комп’ютерних іграх будь-яким способом, навіть шахрайським.

Фанати гри Fortnite, які шахрайським чином підвищували точність стрільби у забавці, стикнулися з тим, що розплачуватися їм довелося всіма своїми даними. Зважаючи на популярність забавки Fortnite, яку називають культурним феноменом та пророкують їй довгі роки існування, новий спосіб зараження комп’ютера є дуже цікавим для кіберзлочинців, кажуть експерти компанії з кібербезпеки Cyren.

Для любителів підвищити точніст своєї стрільби у Fortnite в інтернеті став доступний простий бот прицілювання. Додаток розповсюджується на форумах під назвою SydneyFortniteHacks.exe та має розмір приблизно 12 МБ. Проблема в тому, кажуть у Cyren, що бот доповнений вимагачем Syrk.

Коли гравець завантажує та запускає бот, він отримує обіцяне підвищення точності стрільби у Fortnite. У цей же час у фоновому режимі завантажуються додаткові компоненти шкідливого програмного забезпечення. Вони допомагають обійти антивірус Windows Defender та налаштування інтерфейсу безпеки User Access Control.

Поки гравець радіє перемогам у Fortnite, компоненти Syrk шифрують усі фотографії, документи та інші файли на його комп’ютері. Після завершення вимагач показує вікно, що комп’ютер заблокований і файли недоступні. За повернення доступу до них потрібно заплатити.

Кіберзлочинці встановили термін оплати у дві години. Якщо юзер не виконає цього, Syrk починає видаляти зашифровані ним файли. Експерти кажуть, що вимагач має можливість повністю очистити накопичувач комп’ютера без можливості повернення.

Вимагачі сьогодні є одним з найпопулярніших типів шкідливого програмного забезпечення завдяки своїй високій ефективності та прибутковості. У 2017 році Україна стала однією з найбільших жертв вимагача Petya 2.0. Компанія ESET надала статистику, згідно з якою більше 75% заражень припали саме на нашу державу. Тоді багато компаній безповоротно втратили свої дані.

Зловмисники нині шукають можливості розширити сферу їхньої діальності, і під загрозою нещодавно опинилися цифрові фотокамери.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я