Субота, 24 Лютого, 2024

Беззвучний режим на смартфоні змушує користуватися ним частіше

Відключення сповіщень вважається одним із способів боротьби зі залежністю від смартфонів. Вендори навіть придумали режими фокусування, під час якого блокуються всі сповіщення. Але нове дослідження показує, що це може бути не таким ефективним у боротьбі із смартфонною залежністю. Навпаки, вимкнення сповіщень може бути психологічно важким і змушує користувачів смартфонів перевіряти свій телефон частіше.

Нове дослідження було проведено експертами з Університету штату Пенсільванія та опубліковане в журналі Computers in Human Behavior. У своїй статті вони стверджують, що приглушення сповіщень змушує користувачів смартфонів «заклопотатися» тим, що вони можуть упустити (FoMO).

Для дослідження команда зібрала дані про поведінку 138 користувачів iPhone у США, як чоловіків, так і жінок, із середнім віком 36. Спочатку вони заповнили анкету про те, як часто вони, що щось пропускають.

Потім вони повідомляли дані з інструменту моніторингу часу використання, наприклад, використання соціальних мереж, скільки часу вони проводили на пристрої в день, скільки разів брали телефон і чи були сповіщення.

Користувачі могли поставити звичайний режим, увімкнути мобільник без вібрації (режим лише звуку), залишити лише вібрацію чи повністю вимкнути звук та вібрацію (беззвучний режим).

Більшість учасників (42 відсотки) обрали режим лише вібрації, за ними 36,2 відсотка використовували звичайний режим, 13 відсотків використовували режим лише звуку, і 8,7% тих, хто використовував беззвучний режим.

Ті, хто повністю вимкнув сповіщення (тобто без вібрації чи звукових сигналів), найбільше використовували соціальні мережі та найчастіше перевіряли або використовували свій телефон.

Загалом результати показують, що приглушення сповіщень насправді не відволікає користувача від його телефона, а отже, не допомагає успішно боротися зі смартфонною залежністю.

Страх пропустити (FoMO) — унікальний термін, введений у 2004 році для опису явища, що спостерігається на сайтах соціальних мереж. FoMO включає два процеси – по-перше, сприйняття втрати позитивного досвіду, а потім компульсивна поведінка для підтримки цих соціальних зв’язків.

FoMO пов’язаний з негативним життєвим досвідом і почуттями, а також з проблемною прихильністю до соціальних мереж.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися