Середа, 19 Червня, 2024

Блогер склеїв два рідкокристалічні екрани LCD, щоб досягти контрасту, як на OLED, і заощадити

Хоча рідкокристалічні екрани LCD дешевші, більш довговічні та комфортніші для очей, екрани OLED мають недосяжний для них рівень контрастності, і тому електроніка переходить на OLED, а смартфони вже майже завершили такий перехід. Однак блогеру з каналу DIY Perks вдалося досягти на екрані LCD якості зображення, як на OLED. Для цього йому довелося склеїти два дисплеї LCD в один.

Причиною низького контрасту та відсутності якісного чорного кольору є постійно працююча підсвітка позаду матриці LCD. Сама матриця LCD лише регулює скільки світла певного кольору пропустити, створюючи таким чином зображення. Без рідкокристалічної матриці екран LCD є лише чудовим ліхтариком білого кольору.

Щоб заблокувати більше світла, яке проходить від підсвітки до ока глядача і таким чином підвищити контраст, блогер Метт Перкс поклав дві рідкокристалічні панелі одна на одну.

Простий задум для своєї реалізації вимагав досить ретельної підготовки. Першою проблемою, з якою Перкс стикнувся – була нейтралізація ефектів поляризаційних фільтрів. Фільтри потрібні, щоб рідкокристалічна матриця отримувала лише світло певної поляризації. Без фільтрів зображення не буде, користувач бачитиме лише біле світло підсвітки.

В подвійному екрані виявляється чотири фільтри, тоді як для нормальної роботи потрібно лише два. Видалити фільтри неможливо, але простого шару кальки, затиснутого між ними, було достатньо, щоб вирішити проблему.

Вся суть накладання кальки полягала в тому, щоб перетворити світло з поляризованого на неполяризоване, але доданий шар кальки також зменшив інтенсивність світла настільки, що було складно побачити зображення.

Рішення полягало у підвищенні потужності підсвічування, для чого знадобилося в кілька разів більше світлодіодів, що означало необхідність активного охолодження завдяки чотирьом великим вентиляторам на задній панелі.

На додаток до всього, кожна РК-панель все ще залишалася окремим екраном, що потребувало розгалуджувача сигналу і призвело до створення спеціального екрана завтовшки кілька сантиметрів.

Фінальна якість зображення виявляється схожою на екран OLED, товщина яких сьогодні приблизно як товщина аркушу паперу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися