Боротьбу з піратством визнали порушенням громадянських прав

В Україні Президент підписав Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Документ дає можливість блокувати веб-сторінки за заявою без рішення суду.

У Мексиці суд постановив, що доступ до інформації є більш важливим, ніж гроші правовласників. Місцевий провайдер Alestra, який відмовився блокувати сайти з піратським контентом, підтримав Верховний суд Мексики. Останній побачив у боротьбі з піратством порушення конституційних і громадянських прав мексиканців.

pirate

На думку мексиканських служителів Феміди, блокування піратських сайтів провайдерами за заявою правовласників веде до обмеження призначеного для користувача доступу до матеріалів, які не порушують закон. Адже подібні матеріали знаходяться на тих же сайтах, що і піратські. Блокування правомірних матеріалів, на думку суду, порушує «право громадян на вираження».

Історія протистояння з правовласниками почалася у 2015 році, коли Державний інститут промислової власності Мексики зобов’язав Alestra закрити користувачам доступ до сайту mymusiic.com. Сайт був розрахований на мексиканську аудиторію, пропонував для завантаження музику, на яку поширювалися обмеження з авторських прав.

Провайдер оскаржив розпорядження в суді. Юристи Alestra на процесі пояснили, що повне блокування не дозволить користувачам вивантажувати легальні композиції. Судді провайдера підтримали: за мексиканськими законами, в інтернеті можна блокувати лише конкретний піратський контент.

«Хоча блокування передбачене законом і переслідує законні цілі, справа в тому, що вони не відповідають вимогам необхідності і пропорційності, – пояснив глава Верховного суду Мексики Альберто Перес Дайан. – Оскільки обмеження права на свободу вираження поглядів повинні стосуватися конкретного змісту».

Альберто Перес Дайан впевнений, що загальні заборони на роботу сайтів або інтернет-платформ порушують права людини на свободу вираження поглядів. Глава Верховного суду Мексики назвав блокування цензурою і порівняв ситуацію із закриттям друкарні через публікацію одного примірника друкованого твору без дозволу.

В Україні правовласники вибороли право блокувати сайт, незважаючи на те, що на ньому є легальний контент. Президент Петро Порошенко 23 березня 2017 року підписав Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Документ дає можливість блокувати веб-сторінки за заявою без рішення суду.

Новий закон також крім блокування контенту додав нові зобов’язання для власників сайтів. Вони повинні залишати у вільному доступі на своїх сайтах або в публічних базах даних записи про доменні імена (WHOIS) назву хостера, своє ім’я, свою домашню адресу і адресу хостера, свою контактну інформацію та контакти хостера, зокрема, номер телефону.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я