П’ятниця, 12 Липня, 2024

Співробітник Google навчив смартфони знімати в повній темряві

Головний напрям руху фотоможливостей у телефонах – це зйомка в умовах поганого освітлення та вночі. Найчастіше для цього використовуються апаратні рішення, як, наприклад, подвійна камера у iPhone 7, яка вночі «хитрує». Однак працівник Google зміг навчити смартфони знімати в темряві за допомогою програми. Ось кілька прикладів:

Флоріан Кайнц, який працює інженером-програмістом у команді Google Daydream, розробив методику, яка дозволяє робити фотографії в умовах майже повної темряви. Для своїх тестів він використовував смартфони Google Pixel і Google Nexus 6P та отримав результати, які експерти порівнюють за якістю з фотографіями, знятими на цифровий дзеркальний фотоапарат на штативі.

Основна ідея розробленого Кайнцом додатка не нова та полягає в тому, щоб зробити багато знімків однієї і тієї ж сцени. А потім програмне забезпечення порівнює ці кадри та видаляє цифрові шуми та інші недоліки.

Написаний Кайнцом додаток протягом короткого періоду часу робить велику кількість фотографій – до 64 штук. Потім програма аналізує зображення на них на наявність небажаних рухів, фотографії очищаються від шумів і поєднуються. Виходить зображення дуже високої якості.

Метод об’єднання фотографій для підвищення якості буде працювати, тільки якщо телефон добре зафіксований під час зйомки, наприклад, на штативі. Поки що Кайнц робить велику частину роботи вручну, але скоро додаток має стати повністю автоматизованим, і його випустять в широкий доступ.

Смартфон Google Pixel має посереднє залізо, порівняно із сьогоднішніми флагманами. Однак цей мобільник має найкращу мобільну камеру в історії, що підтвердили незалежні тести. Експерти оцінили камеру Google Pixel у 89 балів. Найближчі суперники – HTC 10, Samsung Galaxy S7 Edge, Sony Xperia X Perf. – набрали 88 балів. А Apple iPhone 7 заробив своєю камерою 86 балів. Отримати такий високий бал та найкращі фотографії розробникам Google Pixel вдалося саме завдяки такому ж принципу, який використав Кайнц. У смартфоні цей режим називається HDR+, у якому телефон робить дев’ять кадрів, щоб об’єднати їх в одну фотографію. Режим HDR+ став можливим завдяки новим процесорам. У чіпі Qualcomm Snapdragon 821 є сигнальний процесор Hexagon, який дозволяє захоплювати сирі дані з фотосенсора без затримок. Завдяки йому камера починає знімати відразу після запуску відповідного додатка, а не при натисненні кнопки зйомки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися