Детективи лісу – це смартфони

Незаконна вирубка тропічних дерев спричиняє велику шкоду екології, оскільки їх часто називають “легенями планети”. Проте захисники природи знайшли спосіб, як цьому завадити. Неприбутковий екологічний стартап Rainforest Connection залучив до цього смартфони, перетворивши їх на справжніх детективів. Ці електронні гаджети “сидять” на деревах та прослуховують ліс у пошуках звуків бензопил. Коли вони його вловлюють, тоді за допомогою триангуляції девайси визначають координати події та передають відомості про неї керівникам.

Смартфон із сонячною панеллю закріплюють на тропічному дереві

Гаджети не припиняють свою роботу ні на секунду, для чого їх оснастили сонячними батареями. Таке устаткування дозволяє екологам моніторити приблизно один квадратний кілометр лісу. Оскільки незаконна вирубка найчастіше, кажуть екологи, проводиться з краю лісу, а не в його центрі, то для успішного захисту достатньо розмістити смартфони по периметру.

Коли бензопила вгризається в деревину, смартфон вловлює ці звуки та повідомляє про це екологів

Незаконна вирубка тропічних лісів є великою проблемою, адже вона становить до 90% всієї заготівлі деревини. Експерти кажуть, що один такий смартфон-детектив за розміром екологічного впливу є еквівалентним тому, якби у світі перестали їздити по дорогах 3 тисячі автомобілів.

До речі, МТС у рамках своєї екологічної роботи також допомагає боротися проти незаконної вирубки лісів. Вона запустила програму електронного обліку деревини, яка допомагає лісникам Західної України оптимізувати власну роботу та протидіяти зловмисникам. Основою ініціативи стали технології «спілкування машин» M2M та смартфони. Лісники за допомогою останнього сканують штрих-коди з бирок на деревині. На них міститься повна інформація про неї, наприклад, на якій ділянці її взяли, а також її параметри. Потім за допомогою SIM-карти МТС по каналах GPRS/EDGE ці дані передаються на центральний сервер.

Зараз фахівці Rainforest Connection працюють над розширенням географії роботи свого проекту, для чого збирають кошти через сервіс KickStarter. В обмін на внески можна отримати доступ до системи та самостійно слухати, що відбувається в тропічному лісі. А якщо екологи зберуть необхідні обсяги фінансування, тоді вони розгорнуть свою розробку для захисту джунглів в Індонезії, Південній Америці та Африці.