Чатбот Character.AI обіцяє, що він дозволить поговорити з будь-якою людиною, живою чи померлою

Важливо, що Character.AI призначений просто для розваги, а не для інформування. Про це сайт цього чат-боту попереджає прямо на своїй сторінці: «Усе, що говорять персонажі, вигадане!».

Заснований колишніми дослідниками Google Даніелем Де Фрейтасом і Ноамом Шазіром чатбот Character.AI, подібно до ChatGPT, використовує статті, новини, книги та інші цифрові джерела, щоб створити правдоподібні відповіді від окремих осіб (або персонажів). Користувачеві потрібно лише обрати, з ким він хоче віртуально поспілкуватися. Завжди хотіли почути Альфреда Хічкока про вплив стримінгових сервісів на сучасне кіно? Або розповісти Аврааму Лінкольну про стан сучасної політики? Тепер це можливо, якщо прийняти, що цих людей імітуватиме чатбот.

Важливо, що Character.AI призначений просто для розваги, а не для інформування. Про це сайт цього чат-боту попереджає прямо на своїй сторінці: «Усе, що говорять персонажі, вигадане!».

Творці ресурсу в інтерв’ю The New York Times сказали: «Ці системи не створені для правди. Вони створені для правдоподібної розмови […] Character.AI сьогодні корисний – для розваги, для емоційної підтримки, для генерації ідей, для всіх видів творчості».

Штучний інтелект може реагувати неймовірно реалістично, однак насправді він вигадує відповіді, формулюючи їх відповідно до наявного запиту. Це стосується як текстових чат-ботів, так і штучного інтелекту, що створює відео фотографії або підвищує роздільну здатність фотографії.

Це проблема, якщо потрібно отримати правдиву інформацію, адже наприклад, під час відеодзвінків, штучний інтелект показуватиме не того, з ким ви розмовляєте. Те ж саме стосується і голосових дзвінків – ви будете чути не те, що сказав співрозмовник.

Загалом, ідея говорити з будь-якою людиною не нова – Microsoft в 2021 році отримала патент на таку технологію. Найбільш частим використанням цієї технології може бути саме розмова з померлою близькою людиною. Користувачі ще з 2017 року самотужки створюють подібних чат-ботів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я